Zdjęcie: Krzysztof Zajączkowski
Reklama

10 tys. zł na razie zebrano w trakcie akcji „Podkarpackie Dzieciom”. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont pracowni USG na oddziale Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznego Szpitala Wojewódzkiej nr 2 w Rzeszowie.

Jak informuje Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, akcja „Podkarpackie Dzieciom” zastąpiła zbiórkę charytatywną, która toczyła się zwykle przy okazji „Podkarpackiego Balu Charytatywnego”. Z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku balu nie będzie.

Cel zbiórki to 100 tys. zł. Na razie zebrano ponad 10 tys. zł – to wpłaty od firm, osób prywatnych i instytucji biorących udział w czytaniu bajek i wpłacaniu dowolnych kwot na konto zbiórki. Zbiórkę pieniędzy prowadzą samorząd województwa i Fundacja „Iskierka.

Na Allegro Charytatywni można wylicytować wiele interesujących rzeczy i atrakcji, m.in. pióro, którego właścicielką jest wiceminister funduszy i polityki regionalnej – Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Pochodząca z Podkarpacia minister jeszcze do niedawna kierowała tym resortem.

– Tym piórem podpisałam wówczas kilka ważnych i strategicznych z punktu widzenia naszego kraju decyzji – mówi wiceminister Jarosińska-Jedynak. 

Jest też coś dla fanów motoryzacji i mocnych wrażeń. Grzegorz Grzyb, podchodzący z Rzeszowa jeden z najlepszych polskich rajdowców, zabierze zwycięzcę licytacji na przejażdżkę na odcinku testowym podczas 30. Rajdu Rzeszowskiego w tym roku.  

Dla miłośników czekolady też jest coś specjalnego, a mianowicie wiklinowy kosz w kształcie serca wypełniony przeróżnymi wyrobami czekoladowymi z wytwórni M. Pelczar Chocolatier w Korczynie koło Krosna. Właściciel tej fabryki słodkości to utalentowany i utytułowany cukiernik. Ma na swoim koncie m.in. podwójne mistrzostwo Polski w cukiernictwie.

Zdjęcie: Krzysztof Zajączkowski

Licytacji jest znacznie więcej, wciąż pojawiają się nowe, dlatego warto śledzić na bieżąco konta Allegro Fundacji Iskierka, a także fanpage akcji Podkarpackie Dzieciom na Facebooku. Dodatkowo, 18 lutego odbędzie się licytacja na żywo w Radiu Rzeszów, gdzie będzie można przeżyć emocje związane z podbijaniem ceny.

W ub. roku na Samorządowym Balu Charytatywnym zebrano 350 tys. zł. Udało się kupić nowoczesny aparat USG dla KSW nr 2 w Rzeszowie. Teraz celu akcji jest zebranie pieniędzy na remont pracowni, w których będą wykonywane badania, aby stały się bardziej przyjazne dla małych pacjentów z oddziału Onkohematologii Dziecięcej. Liczy się każda złotówka.

Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć akcję i podarować coś na licytację, proszone są o kontakt z koordynatorem akcji – Elżbietą Wojnar, tel. 606 742 564. Więcej informacji o akcji znajdziecie też na stronie: www.podkarpackiedzieciom.pl. 

Zdjęcie: Krzysztof Zajączkowski

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: