Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Chcesz maseczkę ochronną? Zgłoś się do jednego z biur podkarpackiej europosłanki Platformy Obywatelskiej, Elżbiety Łukacijewskiej. 

Łukacijewska zainicjowała akcję “Koperty z maskami, nie z wyborczymi kartami”. Jest ona w kontrze do decyzji Sejmu, który głosami PiS przeforsował zmiany w kodeksie wyborczym, umożliwiające głosowanie korespondencyjne w wyborach na prezydenta RP. Wybory mają się odbyć 10 maja. Opozycja żąda przełożenia terminu wyborów. 

W czwartek rząd PiS zdecydował, że dotychczasowe obostrzenia przeciwko koronawirusowi zostają wydłużone. Ponadto, od 16 kwietnia każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich – na ulicach, w urzędach, sklepach czy w zakładach pracy.

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka europosłanka PO, postanowiła zorganizować akcję pt. „Koperty z maskami, nie z wyborczymi kartami”. Mieszkańcy Podkarpacia będą mogli otrzymać maseczki ochronne, których w dobie epidemii koronawirusa brakuje.

– Specjaliści alarmują – wszyscy powinniśmy nosić maseczki w czasie obecnej epidemii. W Czechach od rządu dostanie je każdy obywatel. Polski rząd ma inny priorytet – wybory. Ich koszt to ok. 1 mld zł. Spokojnie wystarczyłoby na zakup maseczek dla wszystkich obywateli, szpitali, Domów Pomocy Społecznej, itd. – mówi Elżbieta Łukacijewska.

W akcję europosłanki zaangażowane są jej biura poselskie na Podkarpaciu: w Rzeszowie, Sanoku oraz Tarnobrzegu. Aby otrzymać maseczkę, trzeba się skontaktować pod numerami telefonów: (17) 852 32 04 lub (13) 464 68 50. Można to zrobić też poprzez Facebooka lub Twittera. Wystarczy napisać komentarz pod wpisem na kontach Elżbiety Łukacijewskiej. 

– Z różnych stron Podkarpacia dochodzą do mnie informacje, że mieszkańcy mają problem z nabyciem maseczek ochronnych. Dlatego nie czekam z założonymi rękami. Na początek kupiłam 1000 maseczek dwuwarstwowych, wielokrotnego użytku. Będziemy je wysyłać do zwykłych obywateli, którzy się do nas zgłoszą – zapowiada Elżbieta Łukacijewska.

Do tej pory na Podkarpaciu koronawirusa stwierdzono u 194 osób, 11 osób zmarło, 10 wyzdrowiało. W całym kraju na COVID-19 zachorowało już 5574 osoby, ze statystyk Ministerstwa Zdrowia wynika, że zmarło 174. Jednak kumulacja zachorowań dopiero przed nami. Szacuje się, że końcem kwietnia liczba zarażonych wyniesie 10 tys. osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: