Zdjęcie: materiały organizatorów

17 września odbędzie się kolejna ogólnopolska edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Rzeszów także do niej dołącza. 

Akcja „Książka za worek śmieci” odbędzie się w 16 miastach Polski. Jej organizatorką i pomysłodawczynią jest Anna Jaklewicz, podróżniczka, archeolog i antropolog, a także pisarka. Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. 

Na uczestników czekają książki. W Rzeszowie będzie ich 50. Książki otrzymają ci, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny i wezmą udział w sprzątaniu. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Nie trzeba rejestrować dzieci, dla maluchów będzie dodatkowa, limitowana pula książek.

Rejestracja trwa do 15 września. W Rzeszowie będzie sprzątany lasek przy ul. Zawiszy Czarnego, 17 września, o 10:00, w bocznej alejce biegnącej od ul. Zawiszy Czarnego w stronę stacji Rzeszów Osiedle. Dokładna lokalizacja zbiórki jest TUTAJ. Koordynatorzy wręczą worki i rękawice, a kiedy zbiorą się wszyscy uczestnicy – przekażą dalsze instrukcje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na akcję załóżcie pełne, wysokie buty, koniecznie długie spodnie, organizatorzy zalecają także okrycie wierzchnie z długim rękawem. Warto wziąć ze sobą środek na komary i kleszcze. Na dzień przed akcją sprawdźcie pogodę. Na wypadek deszczu, załóżcie nieprzemakalną odzież, w przypadku wysokich temperatur – nakrycie głowy. 

Weźcie ze sobą także zapas wody i przekąski. Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. Warto zabrać też plecak na książkę, która zostanie podarowana w podziękowaniu za udział w sprzątaniu. Na miejscu będzie płyn do dezynfekcji rąk i apteczka z podstawowym wyposażeniem do samodzielnego użytku.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama