Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Uszyj, namaluj, wytnij, kup. A potem wywieś przed domem, zrób zdjęcie i umieść je w social mediach z oznaczeniem #MojaFlaga. Tak „Niepodległa” i urząd miasta Rzeszowa zachęcają do świętowania Dnia Flagi. 

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej przypada 2 maja. Z tej okazji biuro programu „Niepodległa” i rzeszowski magistrat zachęcają do wywieszania biało-czerwonych flag i dzielenia się ich zdjęciami w mediach społecznościowych. 

– Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i umieścić w social mediach z odpowiednim oznaczeniem. Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, abyśmy pokazali, że w tym dniu jednoczą nas barwy narodowe – podkreślają organizatorzy. 

Milion internautów

Dotychczas akcja #MojaFlaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. – Mamy nadzieję, że i w tym roku pod tym hasztagiem znajdziemy setki tysięcy powiewających biało-czerwonych flag – namawia „Niepodległa”, której wtóruje ratusz w Rzeszowie.

Akcję wspierali m.in. Adam Małysz, Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci, tacy jak Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski i Marcin Lewandowski.

W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa i profil Łączy Nas Piłka. Ambasadorami akcji są jednak wszyscy Polacy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia.

Oprac. (cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: