„Włosem w raka” – pod takim hasłem w Rzeszowie odbędzie się akcja pomocy trzem chorym nastolatkom z Podkarpacia, dla których z oddanych włosów powstaną peruki.

Akcję zainspirowało stowarzyszenie „Mówimy Nieborakowi” z Nysy. Do Rzeszowa zawita w najbliższą środę (11 marca). Potrzebne są włosy o długości 25 centymetrów. Warunek? Włosy mogą być malowane, ale nie mogą być rozjaśniane.

Włosy przed obcięciem dzielone są na pukle. Powstaną z nich peruki dla trzech nastolatek z Podkarpacia, które w wyniku leczenia choroby nowotworowej straciły włosy.

Obcięcia będzie można dokonać w trzech salonach fryzjerskich w Rzeszowie: Studio Fryzur „U Daniela” przy ulicy Kopernika 7, salon fryzjerski „Viva” Małgorzaty Rakoczy przy alei Krzyżanowskiego 12/91A, Atelier Fryzjerstwa i Wizażu przy ulicy 3 Maja 13.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Swój udział w akcji zapowiedziały dziennikarki Polskiego Radia Rzeszów: Grażyna Bochenek, Małgorzata Iwanicka, Iwona Piętak, Anna Klag a także Marta Niewczas, była radna Rzeszowa i wielokrotna Mistrzyni Świata w karate tradycyjnym.

– Zapraszamy do udziału wszystkie dziewczynki, dziewczyny i panie, które chciałyby się podzielić swoimi włosami – zachęca Lilianna Cisek z Polskiego Radia Rzeszów.

Inicjatorka akcji jest dziennikarka Radia Rzeszów Monika Domino. Na antenie rzeszowskiej rozgłośni przez cały dzień będą informacje o szczegółach akcji.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama