Akcja rzeszowskich kontrterrorystów. Zatrzymali 26-letniego mężczyznę

0

26-letni Adrian R. z Będziemyśla wreszcie trafił za kratki. W akcji zatrzymania mężczyzny brali udział policyjni kontrterroryści z Rzeszowa. 

 

Adrian R. z powiatu ropczycko-sędziszowskiego jest bardzo dobrze znany organom ścigania, był wielokrotnie karany. W ubiegłym roku nożem zaatakował w karetce pogotowia ratowników medycznych. „Znakiem rozpoznawczym” 26-latka są groźby karalne. Nie oszczędza swoich kolegów i koleżanek.

Jak informuje sierż. sztab. Wojciech Tobiasz z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, w ciągu ostatnich miesięcy Adrian R. groził kilku osobom pozbawieniem życia, uszkodził też samochód – straty wyceniono na 1000 złotych. – 26-latek rzucił siekierą w auto, w którym były osoby – mówi nam Wojciech Przybyło, szef Prokuratury Rejonowej w Ropczycach.

26-latek od dłuższego czasu ukrywał się przed policją. Był intensywnie poszukiwany. W końcu udało się go namierzyć w Będziemyślu. Na kilkanaście godzin przed piątkową policyjną akcją Adrian R. zaatakował swoją znajomą podczas spotkania. – Szarpał ją, a następnie zabrał kobiecie telefon o wartości 1200 zł – relacjonuje Wojciech Tobiasz. 

Z uwagi na to, że 26-latek mógł być agresywny, do jego zatrzymania zaangażowano policyjnych kontrterrorystów z Rzeszowa. Adriana R. zatrzymano na poddaszu domu, funkcjonariusze użyli granatów hukowych. W akcji brali udział także ropczyccy i sędziszowscy policjanci.

Mężczyźnie postawiono 7 zarzutów związanych z popełnieniem rozboju, zniszczeniem mienia, kierowania gróźb karalnych, uporczywego nękania znajomych. – Podejrzanego na pewno poddamy badaniom psychiatrycznym – zapowiada prokurator Przybyło. Adriana R. aresztowano na trzy miesiące. – Zasłużył sobie na izolację – twierdzą śledczy.

26-latkowi grozi do 12 lat więzienia. 

(ram)

redakca@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama