Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

37 kierowców na „podwójnym gazie ” zatrzymali podkarpaccy policjanci podczas weekendowej akcji „Trzeźwość” na drogach naszego województwa. 

Masowe kontrole stanu trzeźwości kierowców policjanci przeprowadzili w sobotę i niedzielę (23-24 marca). W ciągu dwóch dni sprawdzili stan trzeźwości 17 767 kierowców.

Jak poinformowała w poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, na „podwójnym gazie” złapali 37, z czego 22 kierowców odpowie za wykroczenie (0,2-0,5 prom. alkoholu), a 15 za przestępstwo (powyżej 0,5 promila).

W samym Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim policjanci w ciągu dwóch dni sprawdzili stan trzeźwości 2550 kierowców. Pięciu było nietrzeźwych, z czego czterech odpowie za przestępstwo, jeden za wykroczenie. 

Za przestępstwo odpowie m.in. 51-letni kierowca toyoty, którego w sobotę, ok. godz. 15:30, zatrzymano w Tyczynie przy ulicy Partyzantów. Mężczyzna miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Niedługo później tego samego dnia, o godz. 15:50, przy ulicy Żołnierzy 9. Dywizji Wojska Polskiego w Rzeszowie wpadł 34-letni kierowca seata – miał 1,2 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. 

W niedzielę z kolei o 7:30 w Niechobrzu na „podwójnym gazie” zatrzymano 36-letniego kierowcę citroena – miał ponad 0,7 prom., a 17:30 w Rzeszowie przy ulicy Myśliwskiej mundurowi złapali 27-letniego kierowcę hyundaia – miał 0,6 promila. 

– Wszystkim nietrzeźwym kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Za jazdę po pijanemu grozi do trzech lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama