Reklama

Podkarpaccy policjanci zatrzymali dzisiaj (9 maja) 46 nietrzeźwych kierowców podczas akcji „Trzeźwy poranek”. 38 kierowców straciło prawo jazdy.

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4:00. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie – nietrzeźwych kierowców. W czasie kilkugodzinnej akcji funkcjonariusze skontrolowali 17 762 kierowców.

Z policyjnego podsumowania wynika, że funkcjonariusze ujawnili 46 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

– U 23 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 24 odpowie za wykroczenie – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

W czasie akcji „Trzeźwy poranek” policjanci zatrzymali 38 praw jazdy.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Czy dziennikarze mogą zapytać komendanta Policji dlaczego nie ma akcji „Trzeźwy Rajd Homonta”? Dlaczego takich kontroli nie przeprowadza się w niedzielę kiedy Rzeszów jest miejscem rajdu pijanych furmanów z podrzeszowskich wsi. Skuteczność wysokoprocentowa jak bimber pity dzień wcześniej. A może nie ma kim zbadać w niedziele bo drogówka też dogorywa po sobocie?

Comments are closed.