Zdjęcie: Materiały kina Zorza
Reklama

To tzw. bilet na przyszłość. Będzie go można wykorzystać, kiedy kino “Zorza” w Rzeszowie ponownie zostanie otwarte.

“Zorza”, podobnie jak i inne kina na Podkarpaciu, dołączyła do ogólnopolskiej akcji “Wspieramy Kina Polskie”, która ma im pomóc przetrwać pandemię koronawirusa. Kina liczą poważne straty, bo w całym kraju są ona zamknięte. 

Kupienie e-biletu w ramach “Wspieramy Kina Polskie” nie tylko daje kinu doraźny zastrzyk finansowy pomagający przetrwać najbliższe miesiące, ale to też symboliczny gest wsparcia tego, co wyjątkowe i bliskie.

Rzeszowska “Zorza”, podobnie jak inne instytucje kulturalne, będzie potrzebować więcej czasu na powrót do normalności, dlatego zachęca do wsparcia kina zakupem bezterminowego vouchera, czyli tzw. biletu na przyszłość.

– Nie jest to cegiełka, lecz e-bilet w cenie 13 zł, który będzie można wykorzystać w czasie, kiedy “Zorza” ponownie zostanie otwarte – wyjaśnia Katarzyna Kazanecka z kina “Zorza”. 

Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy wejść na stronę www.wspieramy-kina.pl, wybrać z listy swoje kino i kupić dowolną liczbę biletów do wykorzystania w dowolnym czasie, na dowolny seans. – Liczy się każdy zakup i każdy bilet – zaznacza Kazanecka. 

Nie jest łatwo zachęcać widzów do wsparcia kina w takim momencie. – Ale trzeba mieć nadzieję, że wkrótce sytuacja się ustabilizuje. Ludzie zaczną wychodzić z domów. Takie wsparcie przygotuje kino właśnie na ten moment – dodają przedstawiciele “Zorzy”. 

Akcję udostępniono m.in. na stronie facebookowej kina i już spotkała się z odzewem. Są pierwsze sprzedane bilety. – Widzowie “Zorzy” są naprawdę wspaniali – podkreśla Katarzyna Kazanecka. 

“Zorza” zachęca, by widzowie wspierali także inne kina na Podkarpaciu i w całej Polsce. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: