Do poniedziałku na podkarpackich drogach potrwa policyjna akcja „Znicz” W ciągu dwóch pierwszych dni doszło do 6 wypadków, z czego 3 wydarzyły się w Rzeszowie.

Akcja „Znicz” rozpoczęła się w piątek. Policjanci zwracają szczególną uwagę na właściwie używanie świateł, przekraczanie prędkości, stan trzeźwości kierujących, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom.

W ciągu pierwszych dwóch dni akcji „Znicz” policja odnotowała 6 wypadków, a w tym 3 w Rzeszowie.

W piątek ok. godz. 18:50 na ul. Lubelskiej 18:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 55-letnia kierująca volkswagenem polo nie ustąpiła pierwszeństwa 47-letniej kierującej fiatem panda. Kierująca fiatem i 80-letnia pasażerka volkswagena (mieszkanka Rzeszowa) zostały ranne.

W sobotę ok. godz. 13:30 na ul. Dębickiej 31-letni motorowerzysta, wyjeżdżając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu peugeotem i doprowadził do zderzenia pojazdów. Motorowerzysta trafił do szpitala.

Także w sobotę w Górnie w powiecie rzeszowskim, ok. godz. 17:00 na ul. Centralnej 23-letni mężczyzna, który kierował motocyklem Honda, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. 23-latek został ranny.

W niedzielę po południu doszło do wypadku w Warzycach w powiecie jasielskim. Kierowca forda transita jechał prawym pasem ruchu w stronę Rzeszowa. Prawdopodobnie chcąc zjechać do cmentarza, znajdującego się po lewej stronie drogi, zmienił pas ruchu zajeżdżając drogę kierującemu BMW.

W zderzeniu pojazdów ucierpiały trzy osoby – obaj kierujący i pasażer BMW. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 988 z Jasła do Rzeszowa odbywa się bez większych utrudnień.

W piątek i sobotę na podkarpackich drogach policjanci zatrzymali 32 nietrzeźwych kierowców. W piątek – 19, w sobotę – 13. Rekordzistą był kierowca, którego policja zatrzymała w Ropczycach na ul. 3 Maja. 55-letni kierowca forda focusa miał ponad 3 prom. alkoholu we krwi.

– W Rzeszowie kierowcy mieli w granicach niespełna promila do 1,5 promila we krwi – mówi kom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

Pan Andrzej, jeden z naszych Czytelników, przysłał nam film, który zarejestrował na rzeszowskich ulicach we Wszystkich  Świętych.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama