Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm pracownicom Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku. Kobiety odpowiedzą za nieprawidłowości przy organizowaniu szkoleń dla bezrobotnych.

O akcie oskarżenia przeciwko pracownicom PUP poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pracownice zostały oskarżone o przestępstwa dotyczące korupcji.

Jest to kolejny wątek śledztwa CBA prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. W kwietniu 2014 r. do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko 12 osobom w tym egzaminatorom WORD, pracownikom urzędów pracy. Ich rzeszowska prokuratura oskarżyła o przyjmowanie i wręczanie łapówek.

Śledztwo dotyczyło podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające oraz możliwych nieprawidłowości w zamówieniach publicznych organizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy w Sanoku i Brzozowie.

Kwietniowy akt oskarżenia obejmował m.in. trzech współwłaścicieli podkarpackich szkół nauki jazdy, czterech egzaminatorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, pracownicę Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku oraz pracownicę PUP w Brzozowie.

Teraz akt oskarżenia dotyczy dwóch pracownic PUP w Przeworsku, które organizowały szkolenia dla bezrobotnych. Zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy wskazuje, że oskarżone przekroczyły swoje uprawnienia.

– Jak wykazało śledztwo w toku prowadzonych postępowań przetargowych – w trybie zapytania o cenę – przekazywały jednej z firm informacje o cenach zawartych w ofertach złożonych przez innych oferentów. Wiedza ta umożliwiła złożenie oferty najkorzystniejszej cenowo i tym samym najczęściej wygrywanie przetargów – poinformował Jacek Dobrzyński.

Pracownicom PUP grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama