Zdjęcie: Youtube.com / Wolne Sądy
Reklama

Znany warszawski sędzia Igor Tuleya w najbliższy poniedziałek (23 lipca) przyjedzie do Rzeszowa. Będzie mówił na temat zagrożeń dla praworządności w Polsce. 

Spotkanie z Igorem Tuleyą, sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie, organizują Rebelianty Podkarpackie.

“Chcesz normalnie i rzeczowo porozmawiać o stanie praworządności w naszej Ojczyźnie? Chcesz dowiedzieć się w sposób jasny i przystępny co nas czeka, gdy przestanie funkcjonować niezawisły Sąd Najwyższy, tak jak stało się to z Trybunałem Konstytucyjnym? Chcesz zapytać o interesy “kasty sędziów”? Przyjdź koniecznie! Nasz gość obiecał, że spróbuje odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniejsze pytanie!” – zapowiadają Rebelianty Podkarpackie. 

Spotkanie z sędzią Tuleyą odbędzie się w poniedziałek w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie (ul. Podwisłocze 48) o godz. 18:00. Spotkanie potrwa dwie godziny. 

Igor Tuleya zaangażował się w obronę polskiego sądownictwa, które “reformuje” rząd PiS. – Bronienie niezależności sądów i trójpodziału władzy to nasz podstawowy obowiązek – mówił sędzia na lipcowym wiecu w Warszawie w sprawie obrony Sądu Najwyższego. 

– To nie sędziowie są nadzwyczajną kastą, to państwo nią są. Od wielu miesięcy walczycie o praworządność. Pokazujecie rządzącym i całemu światu, że nie można was kupić, że należy walczyć do końca i bez względu na wszystko – mówił do uczestników wiecu Igor Tuleya.

Igor Tuleya jest znienawidzony przez polityków PiS. To on w grudniu 2017 roku nakazał prokuraturze wznowić umorzone śledztwo dotyczące wydarzeń z 16 grudnia 2016 roku, gdy posiedzenie Sejmu przeniesiono do Sali Kolumnowej i tam przegłosowano m.in. ustawę budżetową. Według opozycji, posiedzenie było nielegalne. 

“16 grudnia pogrzebano demokrację, bezkarnie zgwałcono prawo, tamtej nocy umarła zwykła ludzka przyzwoitość” – mówił sędzia Tuleya. 

Igor Tuleya wydał także wyrok w głośnej sprawie dr. Mirosława G. Skazał go za branie łapówek, ale metody, jakie CBA stosowało w trakcie śledztwa, sędzia Tuleya nazwał skojarzeniami z metodami z lat 40. i 50. – “czasów najgłębszego stalinizmu”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

22 KOMENTARZE

 1. Konstytucja RP:
  Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów

  Najbardziej upolityczniony sędzia w RP zawita do Rzeszowa uświadamiać motłoch że było lepiej tak jak było.
  Że prawo najlepiej ustanawiać u Sowy i Przyjaciół.

 2. No właśnie przypominam sobie w lalach 50- tych. w szkole podstawowej wisiały te pyski nad tablicą w klasie jak ryje wieprzowe w sklepie mięsnym gdzie były te ryje, kaszanka ,martadela i za ladą stał rzeźnik :: O !

 3. eeee od Załęża to się odczep -ja tam mieszkam.
  W sumie jak na niego patrze to co on może mi powiedzieć o praworządności. Nie budzi mojego zaufania

 4. Nie nie beda chyba ze ci usluzni politykom,troche propagandy pare stowek do kieszeni i mozna uwierzyc we wszystko zadnych zmian nie ma jest tylko przejecie wladzy.

 5. Jeszcze do niedawna jak sami na siebie mówią “specjalna kasta” była nietykalna nie do ruszenia. Dziś gdy sędzia ukradnie lub spowoduje wypadek po pijaku już będzie traktowany jak zwykły człowiek.

  I to ich boli.

 6. Sędzia jest znany chyba z swojego nietypowego zachowania i barwnego politycznego języka wypowiedzi.Ale nie ma co się dziwić,kiedy według zasady,,czym skorupka nasiąknie tym na na starość ….,Prawdopodobnie jak informowały media ogólnopolskie jego matka była czynnym funkcjonariuszem służb SB.

 7. Praworządnośc to bedzie wtedy jak wszystkich bedą obowiązywac te same zasady to proste jak budowa cepa czyli np.
  Praca do 65 roku zycia i koniec sru na emeryture / wszyscy płacą ZUS – nie ma przywilejów / . ograniczyc wszystkie apanaże – sam służbowe- przywileje- ulgi itd itd.
  O czy tak jest no nie więc tym niech sie zajmnie tem Pan jak to przeforsuje to bedzie opowiadal o przestrzeganiu prawa bo tak to ja słysze temn sam bełkot od 1772 roku.

 8. A ja idę na to spotkanie.
  Mam już dość pieprzenia PiSu o “reformach”, a chodzi tylko o przykrycie własnego złodziejstwa, albo wsadzenie do sądów swoich córek i pociotków.

 9. Tuleya: Któryś z wiceministrów sprawiedliwości powiedział: “no jeśli się boją,to nie powinni być sędziami”. Co prawda ja mówię, że się boję, ale…
  Prowadząca: Właśnie o to chciałam zapytać. Pan mówi “boję się tego, co będzie”. Czyli czego?
  Tu sędzia chwilę wahał się nad udzieleniem odpowiedzi.
  Tuleya: Yyyym…. Czyli czego…Trudno mi powiedzieć. No generalnie odczuwam takie egzystencjalne lęki…

  Zobaczcie sami:
  https://twitter.com/hashtag/tuleja?src=hash

 10. “To nie sędziowie są nadzwyczajną kastą, to państwo nią są” powinno chyba być – To nie sędziowie są nadzwyczajną kastą, to państwo nią jest – lub – To nie sędziowie są nadzwyczajną kastą, to państwo nią jesteście. W zależności od tego “co poeta miał na myśli”. Chyba “redachtur” matury by nie zdał.

 11. Na tym tulei to psychiatrzy mogą się doktoryzować – zwróćcie uwagę na jego tiki, co robi z rękami (dobrze, że ma okulary, bo by sobie oczy powybijał), wierci się jakby miał owsiki albo majtki z waty szklanej.
  A może się tak stresował, bo był zastraszony i musiał przyznać miliony bandycie?

  Sami zobaczcie: youtu.be/ROeICDWM_Zg

  Takiż to on niezależny… a teraz jeździ z obwoźnym show?

Comments are closed.