Zdjęcie: Inicjatywa Wolne Sądy
Reklama

O stanie praworządności w Polsce będzie mówił w piątek (19 października) w Rzeszowie sędzia Waldemar Żurek, były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa i b. rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie. 

Sędzia Żurek jest jedną z twarzy inicjatywy „Wolne Sądy”, której założyciele krytykują reformę polskiego sądownictwa, jaką zafundował nam rząd PiS. Spotkanie z sędzią w Rzeszowie organizują Rebelianty Podkarpackie w ramach cyklu „Alarm dla praworządności” – „Niezawisły sędzia a prawo obywatela do sądu”. 

„Chcesz normalnie i rzeczowo porozmawiać o stanie praworządności w naszej Ojczyźnie? Chcesz dowiedzieć się w sposób jasny i przystępny, co nas czeka, gdy przestanie funkcjonować niezawisły Sąd Najwyższy, tak jak stało się to z Trybunałem Konstytucyjnym? Chcesz zapytać o interesy „kasty sędziów”? Przyjdź koniecznie!” – zachęcają Rebelianty. 

Waldemar Żurek ma odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Spotkanie z sędzią odbędzie się w piątek (19 października) w hotelu Hubertus (ul. Mickiewicza 5). Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Po spotkaniu jego uczestnicy wraz z sędzią Żurkiem przejdą na Rynek, gdzie o 20:00 upamiętnią „Szarego Człowieka”, czyli Piotra Szczęsnego, który 19 października 2017 roku w proteście przeciwko zamachowi na niezależne sądownictwo przez PiS, podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, a dziesięć dni później zmarł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Art. 178 Konstytucji:
  Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

  Do paki z nim!
  KON STY TU CJA !

 2. Dlaczego nie wolno wam pisać o tym co ważne dla Mieszkańców a niewygodne dla Ferenca?

  W czwartkowe popołudnie w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbyła się przedwyborcza konwencja PiS. Udział wzięli w niej m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wojewoda Ewa Leniart, marszałek województwa Władysław Ortyl, senator Aleksander Bobko, kandydat na prezydenta Rzeszowa Wojciech Buczak.

 3. Kolega posła Jana B. z KRS który pełnił funkcje w KRS komisji dyscyplinarnej chyba 12 lat,były rzecznik, już chyba nie pełni żadnej funkcji oprócz politycznej.A mówią ze sędziowie są apolityczni ten sędzia Żurek szczególnie pokazuje swoja przynależność chyba nie jest z PIS.Chyba powinien stanąć przed nowo powołana komisja dyscyplinarna podobnie jak niektórzy prokuratorzy, sędziowie, adwokaci,notariusze również z Rzeszowa.

 4. To przypadkiem nie jest działalność polityczna? Jedna z ostatnich kiełbas przedwyborczych w żurku? W piątek to chyba jednak jaja w żurku? Jak widać sędziowie nie tylko na sali sądowej robią, co tylko chcą.

Comments are closed.