Zdjęcie: Inicjatywa Wolne Sądy

O stanie praworządności w Polsce będzie mówił w piątek (19 października) w Rzeszowie sędzia Waldemar Żurek, były rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa i b. rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie. 

Sędzia Żurek jest jedną z twarzy inicjatywy „Wolne Sądy”, której założyciele krytykują reformę polskiego sądownictwa, jaką zafundował nam rząd PiS. Spotkanie z sędzią w Rzeszowie organizują Rebelianty Podkarpackie w ramach cyklu „Alarm dla praworządności” – „Niezawisły sędzia a prawo obywatela do sądu”. 

„Chcesz normalnie i rzeczowo porozmawiać o stanie praworządności w naszej Ojczyźnie? Chcesz dowiedzieć się w sposób jasny i przystępny, co nas czeka, gdy przestanie funkcjonować niezawisły Sąd Najwyższy, tak jak stało się to z Trybunałem Konstytucyjnym? Chcesz zapytać o interesy „kasty sędziów”? Przyjdź koniecznie!” – zachęcają Rebelianty. 

Waldemar Żurek ma odpowiedzieć na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Spotkanie z sędzią odbędzie się w piątek (19 października) w hotelu Hubertus (ul. Mickiewicza 5). Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po spotkaniu jego uczestnicy wraz z sędzią Żurkiem przejdą na Rynek, gdzie o 20:00 upamiętnią „Szarego Człowieka”, czyli Piotra Szczęsnego, który 19 października 2017 roku w proteście przeciwko zamachowi na niezależne sądownictwo przez PiS, podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, a dziesięć dni później zmarł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama