Zdjęcie: Materiały Asseco Resovii
Reklama

55-letni Włoch Alberto Giuliani poprowadzi zespół Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2020/2021 – poinformował w środę rzeszowski klub. 

Umowa z Alberto Giulianim podpisana została na jeden sezon. Włoch w swojej karierze prowadził m.in. zespoły Bre Banca Lannutti Cuneo, Cucine Lube Marche Macerata, LPR Piacenza czy Halbank Ankara. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w Pucharze CEV, mistrzostwo, puchar i superpuchar Włoch, a także superpuchar Turcji.

W ostatnich latach Alberto Giuliani z powodzeniem pracuje z reprezentacją Słowenii, z którą w 2019 roku zdobył wicemistrzostwo Europy, pokonując w półfinale tej imprezy reprezentację Polski. “Witamy w Rzeszowie!” – zakomunikowała w środę Asseco Resovia. 

Alberto Giuliani na stanowisku trenera Resovii zastąpił innego Włocha, Emanuela Zaniniego. Drużynę przejął w lutym od Wojciecha Serafina, który w zastępstwie prowadził drużynę po Piotrze Gruszce. Pod wodzą Zaniniego Resovia rozegrała 5 spotkań i miał dograć także 2  kolejne, ale rozgrywki pod koniec marca przerwano z powodu epidemii koronawirusa. 

W zakończonym przedwcześnie sezonie PlusLigi 2019/2020 Asseco Resovia zajęła 13, przedostatnie miejsce. Zarząd PlusLigi zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: