Zdjęcie: materiały Dagny Mikoś

Ponad 35 tys. zł zebrała Dagny Mikoś, aktorka „Siemaszki”. To znacznie więcej niż potrzebuje, aby nagrać swój debiutancki album „Dagny/Osiecka”. 

– Zaraz wchodzimy do studia – mówi nam z szerokim uśmiechem Dagny Mikoś. Rzeszowska artystka zebrała 35 707 zł na swój debiutancki album. To 132 proc. kwoty, jakiej potrzebowała na nagranie płyty „Dagny/Osiecka”, do której wsparcia zachęcaliśmy – TUTAJ

Zbiórka zakończyła się w walentynki. Jeszcze we wtorek finał kwesty nie zapowiadał się aż optymistycznie – na koncie artystki było 36 proc. potrzebnej kwoty. Z końcem tygodnia pojawili się jednak hojni mecenasi.

– Ogromnie dziękuję gminie i miastu Ustrzyki Dolne, szczególnie burmistrzowi Bartoszowi Romowiczowi, za to że szczodrze wsparł swoją krajankę – przekazuje artystka. 

Wpłaty zdarzały się także poza zbiórką, tuż przed północą, więc ostateczny wynik może się znacznie poprawić. – Przewidujemy, że osiągniemy pułap 150 proc. potrzebnej kwoty. To absolutnie przerasta nasze oczekiwania – cieszy się Dagny Mikoś. 

Album, teledysk i koncert

Artystka z zespołem wejdą do studia nagraniowego na dniach. Materiał ma zostać zarejestrowany najpóźniej do końca czerwca. Premiera albumu zaplanowana jest na 9 października. Tego dnia przypadają 85. urodziny Agnieszki Osieckiej.

Na krążku “DAGNY/OSIECKA” znajdą się m.in. „Ulica japońskiej wiśni”, „Nie ma jak pompa”, „Miasteczko cud” i „Małgośka”. Planowany nakład to 600 egzemplarzy. Płyta trafi do sprzedaży internetowej.

Album promować będzie singiel z profesjonalnym teledyskiem. O jego premierze poinformujemy. 

– Przy okazji premiery albumu zagramy w Rzeszowie koncert, to już pewne. Mamy zabezpieczenie finansowe, nic nas nie ogranicza – zapowiada Dagny Mikoś. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama