Zdjęcie: Asseco Resovia
Reklama

Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem dołączyli do sztabu szkoleniowego trenera Asseco Resovii Alberto Giulianiego. 

Jak poinformowała Asseco Resovia, Alfredo Martilotti to wieloletni współpracownik Alberta Giulianiego. W latach 2011-2015 Martilotti był członkiem sztabu szkoleniowego w Cucine Lube Banca Macerata, z którym zdobył m.in. dwa mistrzostwa Włoch.

W sezonie 2018/2019 Alfredo Martilotti był asystentem trenera Giulianiego w Halbanku Ankara. Obecnie jest także asystentem Alberto Giulianiego w reprezentacji Słowenii, z którą wywalczył w 2019 roku wicemistrzostwo Europy.

Alek Achrem, jeden z najlepszych siatkarzy w historii Resovii, który w środę poinformował o zakończeniu sportowej kariery, postanowił szybko rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Achrerm przyjął propozycję dołączenia do sztabu szkoleniowego trenera Giulianiego.

Były kapitan Asseco Resovii przybył do Rzeszowa w 2009 roku. Z drużyną zdobył 7 medali mistrzostw Polski, w tym trzykrotnie złote krążki w biało-czerwonym pasiaku.

– Jesteśmy pewni, że ogromne doświadczenie zebrane na parkietach w Polsce, Turcji, Grecji i Białorusi zaowocuje i pomoże stać się Alkowi trenerem odnoszącym sukcesy, nie mniejsze niż jako siatkarz – poinformowała Asseco Resovia.

Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego trenera Alberto Giulianiego to: Andrzej Zahorski (trener przygotowania motorycznego), Sergiusz Ruszel i Maciej Etgens (statystycy), Mateusz Przystaś (fizjoterapeuta) i Maciej Pająk (menedżer drużyny).

W tym tygodniu rzeszowski klub poinformował, że od nowego sezonu w barwach Resovii ponownie będzie występował Fabian Drzyzga.  

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: