Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Bardzo młoda i bardzo zdolna wokalistka Alicja Rega, która uczy się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, weźmie udział w Finale Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017 odbędzie się 1 października br. Konkurs będzie transmitowany na żywo w TVP 1. 14-letnia Alicja Rega, podopieczna Anny Czenczek, dyrektor CSW,  podczas finału zaśpiewa utwór pt. „Mój dom” do słów i muzyki Marka Kościkiewicza.

Zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę 26 listopada br. na Junior Eurovision Song Contest w Tbilisi (Gruzja), wyłoni jury oraz  widzowie w głosowaniu SMS.

Alicja Rega od 2010 roku uczy się śpiewu i zdobywa sceniczne umiejętności w Centrum Sztuki Wokalnej. Młoda artystka w szkole artystycznej  rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, dykcją i recytacją z elementami gry aktorskiej, ubiorem scenicznym, uczy się także zasad charakteryzacji i stylizacji.

Alicja jest również uczennicą Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, wydział jazzowy, klasa gitary w Tarnowie.

Na swoim artystycznym koncie 14-latka ma udział w wielu festiwalach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych m.in. na Litwie, Malcie, w Rosji, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Czechach. Najważniejsze sukcesy wokalne Alicji to m.in. Grand Prix X Festiwalu Piosenki Religijnej „Skowroneczek” w Nowym Sączu 2011, I miejsce w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie 2013, Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium 2015, Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze” 2015.

Alicja brała również udział w  castingu do telewizyjnego muzycznego programu TVN „Mali Giganci”. Pomyślnie przeszła przesłuchania, w których konkurowały ze sobą dzieci z całej Polski i trafiła do grupy „Czaderek” prowadzonej przez aktorkę Anetę Teodorczuk-Perchuć. Dziewczynki w rywalizacji grupowej zajęły drugie miejsce, natomiast Alicja została nagrodzona w rywalizacji indywidualnej jako najlepszy głos I edycji programu „Mali Giganci”.

Młoda wokalistka w 2016 roku brała również udział  w programie emitowanym na antenie TVP 1 „Hit Hit Hurra!”. Spośród 800 zgłoszeń, do castingu zaproszono 150 osób, a ostatecznie do udziału w programie wybrano 22 wykonawców. Alicja Rega wystąpiła z zespołem Sound’n Grace i znalazła się w finale, do którego dostało się sześć osób z największą sumą punktów za wszystkie występy. W finale zaśpiewała utwór Czesława Niemena pt. „Dziwy jest ten świat” i zajęła II miejsce.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Anna Czenczek i Alicja Rega
Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Anna Czenczek i Alicja Rega

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama