Reklama

Z powodu „nieprawdziwych i krzywdzących” zarzutów wysuwanych przez grupę powiatowych i wojewódzkich działaczy PSL Alicja Wosik, była wicewojewoda podkarpacki, postanowiła odejść z partii.

Wosik, która obecnie jest członkiem zarządu powiatu sanockiego, tworzonego przez ludzi z PiS, przysłała nam oświadczenie.  Poinformowała, że 28 stycznia opuściła szeregi PSL. „Decyzja (…) podyktowana jest faktem wysuwania nieprawdziwych i krzywdzących mnie zarzutów przez grupę powiatowych i wojewódzkich działaczy PSL, a jednocześnie niemożnością uzyskania obiektywnej, niezależnej oceny zaistniałej sytuacji w statutowych organach stronnictwa” – czytamy w oświadczeniu Alicji Wosik.

Wosik w grudniu ub. roku została odwołana przez premiera ze stanowiska wicewojewody podkarpackiego, którym była od lutego 2012 r. Stanowisko to pełniła z rekomendacji PSL.

Alicja Wosik startowała w ostatnich wyborach samorządowych. Kandydowała na burmistrza Sanoka i do Rady Powiatu Sanockiego. Te pierwsze wybory przegrała. W powiecie sanockim została członkiem zarządu, co nie spodobało się wojewodzie podkarpackiemu Małgorzacie Chomycz-Śmigielskiej z Platformy Obywatelskiej.

Interes partyjny nie jest najważniejszy

Chomycz-Śmigielska informacje o wejściu Wosik do zarządu powiatu sanockiego tworzonego przez ludzi z PiS przyjęła z „dezaprobatą i dużym zażenowaniem”. Niedawno przedstawiciele PSL na Podkarpaciu mówili, że Alicja Wosik za wejście do koalicji z PiS zostanie ukarana. Problem mają z głowy, bo Wosik postanowiła odejść z partii.

„Wszystkie moje decyzje podejmowane podczas działalności publicznej zawsze były podyktowane dobrem Podkarpacia i jego mieszkańców, a w samorządzie – w sposób szczególny Sanoka i Ziemi Sanockiej. Niezmiennie było, jest i będzie ono dla mnie ważniejsze od niewłaściwie pojętego interesu partyjnego czy czyichś ambicji personalnych” – czytamy w oświadczeniu byłej wicewojewody.

Alicja Wosik zapowiedziała, że „służbę publiczną” zamierza kontynuować „jako osoba bezpartyjna”. W oświadczeniu podziękowała kolegom i koleżankom z partii. „A zwłaszcza tym, którzy wystąpili w obronie mojego dobrego imienia i dokonywanych wyborów” – zaznaczyła Wosik.

Dodała, że jej praca na stanowisku wicewojewody podkarpackiego „przyniosła wiele korzyści dla regionu” i „poprawiła pozycję” PSL. Prezesowi partii Januszowi Piechocińskiemu Wosik życzy, by zapoczątkowane przez niego w PSL „przemiany przyniosły dobre owoce również na Podkarpaciu”.

„Dla naprawy życia społeczno-politycznego regionu i całego kraju” – dodała w oświadczeniu Alicja Wosik.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.