Rzeszowska firma MobiTouch zwyciężyła w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Unity Technologies i Microsoft. Zaprojektowana przez nich gra Freddy okazała się najlepsza w kategorii Windows Store, czyli gier na platformę Windows 8. 

– Nie jest to nasza pierwsza nagroda w tym roku, ale przyznam szczerze, że była to dla nas poniekąd niespodzianka, ponieważ nie spodziewaliśmy się zwycięstwa w tak dużym, międzynarodowym konkursie. Robimy, co w naszej mocy aby pierwszą wersję gry opublikować jeszcze w tym miesiącu i potem sukcesywnie ją rozwijać. Miejmy nadzieję, że się uda, gdyż wiele osób, nie tylko w Polsce na nią czeka. Dostaję sygnały z amerykańskiego oddziału Microsoftu, że wiele osób o nią pyta – mówi Rzeszow-News.pl Paweł Janda, wiceprezes MobiTouch.

Rzeszowska firma za zwycięstwo w konkursie otrzyma 30 tysięcy dolarów. Gra Freddy będzie już niedługo dostępna na wszystkich najpopularniejszych platformach mobilnych. Freddy to gra zręcznościowa, której bohaterem jest pół-mechaniczna żaba, stworzona przez zwariowanego, pogrążonego w samotności naukowca. Zadaniem gracza jest pomoc w odkrywaniu świata zaraz po tym, jak żaba ucieka z laboratorium.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie gry na platformę Windows Phone lub Windows 8 w technologii Unity 3D. Konkurs pozwalał na udział już istniejących gier, ale też takich, które nie są jeszcze opublikowane w sklepie. – Prace nad grą trwają już około pół roku. Początkowo chcieliśmy stworzyć grę dużo szybciej, ale stopniowo projekt ewoluował i nabierał coraz bardziej zaawansowanych kształtów – wyjaśnia wiceprezes Janda.

MobiTouch to firma założona w styczniu 2013 roku, działająca w obszarze nowoczesnych technologi mobilnych oraz gier. Spółka rozwinęła się z małego start-up’u przy Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości pozyskując dofinansowanie funduszu inwestycyjnego InnoFund działającego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama