Zdjęcie: Youtube.com / Kult America
Reklama

Niesamowita i wzruszająca historia Amerykanina o polskich korzeniach, który na Podkarpaciu odnalazł kuzynki swojej prababci. Ten film musicie zobaczyć!

Ryan Socash ma 37 lat. Urodził się w Downers Grove w Stanach Zjednoczonych. Jest dziennikarzem, piosenkarzem, fotografem i przedsiębiorcą o polskich korzeniach. Jest też założycielem projektu “Let Me Introduce You to the End” oraz managerem telewizji internetowej Mediakraft Networks w Polsce. W naszym kraju mieszka od 2005 roku.

W 2015 roku Ryan Socash stworzył także anglojęzyczny kanał Kult America na YouTube, którego celem jest pokazywanie kultury Europy z perspektywy Amerykanina.

Jeden z odcinków Kult America Socash poświęcił poszukiwaniu swoich korzeni. Punktem wyjścia dla Ryana Socasha był obrazek z dzieciństwa prababci, która wysyłała paczki do rodziny w Polsce. Gdy zmarła, kontakt z tamtą rodziną się urwał, a Socash postanowił go odnowić.

I mu się udało! Po przylocie ze Stanów Zjednoczonych do Rzeszowa udał się do niewielkiej wsi pod Ropczycami, gdzie spotkał się z dwiema kuzynkami swojej prababci.

 „To była najbardziej znacząca podróż mojego życia. Polecam każdemu z Polskimi korzeniami, by sam odkrył swoje pochodzenie w takim sam sposób” – napisał pod filmem na YT Ryan Socash.

Poniżej możecie zobaczyć film

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.