Zdjęcie: Pratt & Whitney Rzeszów
Reklama

Firma Consolidated Precision Products ze Stanów Zjednoczonych zdecydowała się kupić dwie odlewnie od Pratt & Whitney Rzeszów (dawna WSK). Wartość transakcji nie została ujawniona.

Consolidated Precision Products (CPP) to wiodący producent zaawansowanych podzespołów i komponentów, w szczególności dla lotnictwa cywilnego i wojskowego.

Dzisiaj w USA firma ogłosiła, że kupuje dwie odlewnie od Pratt & Whitney Rzeszów, która należy do amerykańskiego koncernu United Technologies Corporation. Jego częścią jest Pratt & Whitney z Kanady.

Rzeszowskie odlewnie specjalizują się w produkcji komponentów silników lotniczych. Charakteryzują się zaawansowaną technologią oraz wydajnością.

Jak poinformowała amerykańska firma w przesłanym nam komunikacie, „CPP będzie kontynuować produkcję obecnie wytwarzanych produktów, oraz planuje dalszy rozwój portfela zamówień i produktów w kolejnych latach”.

Cytowany w tym samym komunikacie James Stewart, prezes CPP, powiedział: – Bardzo nas cieszy włączenie tych dwóch zakładów do rodziny CPP. Rzeszowskie fabryki mają najwyższej klasy technologię i pozwolą nam zwiększyć zasięg oraz możliwości.

Według Stewarta, kupno przez CPP rzeszowskich odlewni „jeszcze bardziej wzmocni” związki ich firmy z UTC i Pratt & Whitney Canada, a także poszerzy ofertę dla innych klientów.

Consolidated Precision Products ma swoją siedzibę w Cleveland w stanie Ohio w USA. Firma została założona w 1991 r. i jest jedną z największych na świecie, specjalizującą się w odlewnictwie metodą wytapianych modeli, a także precyzyjnym odlewnictwie za pomocą piasku.

Amerykańska firma produkuje odlewy z nadstopów, aluminium, magnezu i stali dla różnorodnych turbin stosowanych w lotnictwie cywilnym i wojskowym, systemach zbrojeniowych, krótko- i średniodystansowych odrzutowcach cywilnych, helikopterach, a także dla turbin gazowych.

Produkty CPP wykorzystywane są przez największe światowe firmy przy rozmaitych konstrukcjach.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama