Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Sherwin-Williams, amerykański producent farb, emalii, produktów powłokowych i lakierów przemysłowych, otworzył w Rzeszowie swoje biuro.

Biuro Sherwin-Williams w środę, 26 lipca, otwarto w SkyRes przy ul. Warszawskiej. Firma w biurowcu wynajęła 1000 m kw., planuje na razie przyjąć 100 osób, które głównie mają się posługiwać językiem angielskim, ale też hiszpańskim, włoskim i niemieckim. 

Sherwin-Williams to amerykański producent farb, emalii, produktów powłokowych i lakierów przemysłowych. Firmę założono w Cleveland w Stanach Zjednoczonych w 1866 roku. Produkty dostarcza branżom: lotniczej, kosmicznej i samochodowej. 

Jednym z najbardziej znanym klientów Sherwin-Williams jest producent sprzętu budowlanego – Caterpillar. Wszystkie jego produkty w charakterystycznych żółto-czarnych barwach pokrywane są właśnie produktami Sherwin-Williams.

W Polsce amerykańska firma swój zakład produkcyjny ma w Głuchowie k. Poznania oraz oddział handlowy w Dębicy. W rzeszowskim biurze Shared Service będzie pracowało blisko stu handlowców i specjalistów ds. obsługi klienta.

– Rzeszów będzie wspierać obecność i rozwój waszej firmy w każdym aspekcie – zapewnił przedstawicieli amerykańskiej firmy Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa, który uczestniczył w środę w otwarciu biura Sherwin-Williams.

Urbanik dodał, że przedstawiciele miasta będą chętnie brali udział we wspólnych biznesowych targach i konferencjach z udziałem Sherwin-Williams.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama