Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Rzeszowskie kino „Zorza” przeprowadzi retransmisję dublińskiego koncertu mistrza skrzypiec André Rieu – 15 stycznia i 18 lutego.

André Rieu sprawił, że muzyka klasyczna cieszy uszy milionów na całym świecie i uczynił walca międzynarodową sensacją. Koncerty Rieu to mieszanka lekkiej klasyki, walców, muzyki filmowej i operowej oraz piosenek popowych w wykonaniu jego prywatnej i największej orkiestry na świecie – Johann Strauss Orchestra.

André Rieu sprawił, że tłumy piłkarskie kołysały się do Shostakovicha podczas kilku meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów, a jego światowe trasy koncertowe docierają do ponad pół miliona osób każdego roku. Trasy koncertowe Rieu regularnie przewyższają sprzedaż najlepszych światowych gwiazd popu i rocka.

Jego koncerty to także gratka wizualna, od widoku jego i jego muzyków wchodzących przez tłum i na scenę na początku koncertu, po wystawne kostiumy i ogromny ekran za orkiestrą wyświetlający piękne obrazy szyte na miarę przy każdej piosence, gwarantując magiczny wieczór dla całej rodziny.

Filmy André Rieu na YouTube osiągnęły ponad miliard wyświetleń; 9 milionów fanów śledzi go na Facebooku a sam artysta sprzedał ponad 40 milionów albumów na całym świecie.

Już podczas letniego koncertu z Maastricht, Rieu zapowiadał kinową podróż do Dublina. „Nowy Rok i karnawał to specjalny czas. Wraz z rodziną i przyjaciółmi z nadzieją patrzymy na nadchodzący rok. Mam nadzieję, że nasz dubliński koncert tylko utrzyma Was, kochani widzowie kinowi, w optymistycznym nastroju” – mówił maestro. 

„Zacznijmy rok 2023 pięknym walczykiem lub dwoma! Moja wspaniała Orkiestra Johanna Straussa i ja nie możemy się już doczekać, żeby „zobaczyć” się z Wami w kinach” – dodawał. 

I to właśnie rzeszowska „Zorza” przeprowadzi retransmisję najnowszego koncertu André Rieu z Dublina – 15 stycznia o godz. 17:30 i 18 lutego o godz. 18:00. Bilety w cenie 35 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny). Koncert potrwa około 140 minut, w tym jedna przerwa. Na ekranie będą polskie napisy. Koncert poprowadzi Charlotte Hawkins.

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama