Zdjęcie: Youtube.com / Prezydent.pl

„Totalny bełkot i kompromitacja” – to jeden z komentarzy do wystąpienia Andrzeja Dudy podczas ubiegłorocznego Kongresu „Młodzi 590” na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prezydent RP został nominowany do plebiscytu „Srebrne Usta 2017”, organizowanego przez radiową „Trójkę”.

Nagranie z wystąpienia Andrzeja Dudy jest hitem internetu. Trudno się dziwić, to po prostu trzeba zobaczyć. 

– Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, naprawdę. Ja się cały czas czegoś uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, ja się uczę w samolocie, kiedy lecę. Ja się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto. Więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim „C” – mówił Andrzej Duda.

 

Te słowa prezydent RP wypowiedział podczas II Kongresu Liderów II Rzeczypospolitej „Młodzi 590”, który w dniach 16-17 listopada 2017 roku odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim. Andrzej Duda spotkał się wówczas ze studentami i opowiadał im, jak zostać liderem. 

– Do bycia liderem w znaczeniu politycznym, społecznym czy gospodarczym trzeba mieć charyzmę, trzeba ciągnąć za sobą innych, mieć tę moc prowadzenia – mówił podczas Kongresu „Młodzi 590” prezydent RP. 

Przemówienie Andrzeja Dudy jest teraz przedmiotem kpin i żartów. Radiowa „Trójka” prezydenta nominowała do plebiscytu „Srebrne Usta 2017”, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został on zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę „Trójki” – Beatę Michniewicz. 

O tytuł „Srebrne Usta 2017” walczy 10 polityków. Oprócz Andrzeja Dudy, są także: Bartosz Arłukowicz (PO), Joachim Brudziński (PiS), Jarosław Kaczyński (PiS), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Paweł Kukiz (Ruch Kukiz’15), Sławomir Neumann (PO), Ryszard Petru (Nowoczesna), Marek Suski (PiS), Witold Waszczykowski (PiS).

Głosowanie trwało na stronie internetowej „Trójki” od 8 do 27 marca. Zwycięzcę 22. edycji plebiscytu poznamy 5 kwietnia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama