– Wygrana Andrzeja Dudy to ogromna szansa na dokonanie długo wyczekiwanej przez wielu Polaków zmiany – mówią podkarpaccy politycy PiS. Niebawem Duda ma odwiedzić nasze województwo.

[Not a valid template]

 

W czwartek podkarpaccy politycy PiS na czele z liderem partii w regionie Markiem Kuchcińskim, wicemarszałkiem Sejmu, przyjechali do Łętowni Gościniec. To w tej podleżajskiej miejscowości Andrzej Duda zdobył rekordowe poparcie. Głosowało na niego 97,21 proc. wyborców.

Z wszystkich powiatów na Podkarpaciu właśnie w leżajskim Duda otrzymał najwięcej głosów – 81,90 proc. Bronisław Komorowski tylko 18,10 proc. W innych miejscowościach w powiecie leżajskim różnica między Dudą, a Komorowskim także była ogromna, np. w Wólce Łętowskiej – 96,18 proc., w Majdanie Łętowskim – 96,08 proc., Łętowni – 94,01 proc. na korzyść Dudy.

– Rekordowy wynik kandydata PiS na Podkarpaciu to powód do dumy, a zarazem mobilizacja do dalszej ciężkiej pracy i mobilizacji – twierdzi Jerzy Paul, burmistrz Nowej Sarzyny.

Młodzi rozczarowani PO-PSL?

W całym województwie Andrzej Duda dostał 71,39 proc. głosów, Komorowski – 28,61 proc. Najwięcej w Polsce.

– Wynik wyborów został przyjęty z ogromną satysfakcją. Intensywna praca w kampanii przyniosła wspaniały rezultat. Wygrana Andrzeja Dudy to ogromna szansa na dokonanie długo wyczekiwanej przez wielu Polaków zmiany – mówił Marek Kuchciński.

Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, lider PiS w regionie rzeszowskim, uważa, że mieszkańcy Podkarpacia w wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta RP upatrują gwarancję zmian i realizacji celów politycznych. Ponad 60 proc. wyborców Dudy to ludzie w wieku 18-29 lat.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Te dane wyraźnie pokazują, jak bardzo młodzi Polacy są rozczarowani obecną władzą. Głęboko wierzą, że to PiS ma koncepcję i pomysły na rozwiązanie ich problemów związanych z dostępem do mieszkania czy zdobycia godnej pracy – uważa Ortyl.

Korpus przypilnuje jesiennych wyborów

Poseł PiS Kazimierz Gołojuch uważa, że bardzo ważnym aspektem niedawno zakończonej kampanii wyborczej była obecność Korpusu Ochrony Wyborów. Zarówno w I jak i II turze ponad 3,5 tys. członków komisji i mężów zaufania czuwało nad uczciwym przebiegiem wyborów.

Politycy PiS zapowiedzieli, że Korpus Ochrony Wyborów również będzie aktywnie czuwał nad prawidłowym przebiegiem głosowania w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Marek Kuchciński zapewnił, że Andrzej Duda niebawem odwiedzi Podkarpacia i osobiście podziękuje mieszkańcom za oddane głosy. Termin przyjazdu nie jest jeszcze znany.

Duda ma być zaprzysiężony na prezydenta 6 sierpnia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama