Reklama

„Zrobię wszystko, aby stworzyć na Podkarpaciu warunki godnego życia i rozwoju” – zapewnia w liście do mieszkańców Podkarpacia Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP.

Duda na Podkarpaciu wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. Głosowało na niego ponad 419 tys. osób (50,09 proc. głosujących), na Bronisława Komorowskiego – 20,42 proc.

Przed niedzielną drugą turą Andrzej Duda skierował list do mieszkańców Podkarpaciu, podkreślając już na wstępie, że w marcu miał „zaszczyt odwiedzić piękną ziemię Podkarpacia”, którą już wcześniej wielokrotnie „podziwiał”, ale „przede wszystkim wielkość ducha i gościnność mieszkańców” są cały czas w jego „wdzięcznej pamięci”.

S19 symbolem niemocy rządu

Andrzej Duda w liście napisał, że „nie ma powodów, żeby ta piękna ziemia i ludzie tu mieszkający byli traktowani gorzej od innych”. „A tak niestety jest” – czytamy w liście. Kandydat PiS na prezydenta twierdzi, że podczas pobytu na Podkarpaciu usłyszał „wiele o trudnych warunkach do życia, o bardzo wysokim bezrobociu i wynikających z tego biedzie”.

Dudzie mówiono, że mieszkańcy Podkarpacia nie mają dostępu do służby zdrowia, kultury. Powiedziano mu również o „ucieczce” dzieci i wnuków mieszkańców Podkarpacia do „wielkich miast”. Duda usłyszał również o „dramatycznych decyzjach poszukiwania godnego życia z dala od Ojczyzny, o emigracji”.

Andrzej Duda w liście napisał, że mieszkańcy Podkarpacia przypomnieli mu o „wykluczeniu komunikacyjnym”, którym jest niedokończona budowa autostrada A4 i „słynna” droga ekspresowa S19. Według Dudy S19 „staje się symbolem niemocy i zaniedbań obecnego rządu”. Kandydat PiS wymienia również likwidację sądów rejonowych, placówek poczty i posterunków policji.

Gdzie zrównoważony rozwój?

Andrzej Duda krytykuje rząd PO-PSL za zapowiedzi, że na Podkarpaciu młodzi ludzie w końcu znajdą pracę i z tym regionem będą wiązać przyszłość, a tymczasem z Polski za granicę wyjechało ponad 2 mln osób. Duda w liście pyta, „gdzie jest realizacja zrównoważonego rozwoju”.

„Kiedy wreszcie ogromny potencjał tej ziemi, a przede wszystkim mieszkających tu ludzi, będzie dostrzeżony i wykorzystany tak jak na to zasługuje?” – pyta Duda.

Kandydat PiS uważa, że na Podkarpacie musi „wrócić przemysł, szczególnie wykorzystujący innowacyjne technologie, aby ludzie mieli stałą, dobrze płatną pracę”. Duda uważa, że to wszystko jest możliwe i zapewnia, że zadba o to, by na Podkarpaciu powstał Centralny Okręg Przemysłowy „jak w II Rzeczpospolitej”.

Twierdzi, że nie zawiedzie

W liście podziękował za oddane głosy w pierwszej turze, które są dla niego znakiem „budzącej się na nowo nadziei”. Andrzej Duda zapowiada, że jak zostanie prezydentem RP to zrobi wszystko, aby na Podkarpaciu stworzyć „warunki godnego życia i rozwoju”. Zapewnia, że ma „wystarczająco siły i energii”, aby „iść do przodu i osiągnąć cele”.

Andrzej Duda podkreśla, że jest do „dyspozycji mieszkańców Podkarpacia”. „Proszę o Państwa głosy. Nie zawiodę” – napisał Duda.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama