Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Fatalna gra siatkarzy Asseco Resovii w tym sezonie musiała tak się skończyć. Andrzej Kowal stracił stanowisko trenera. 

Decyzja o zdymisjonowaniu Kowala zapadła po niedzielnej, a zarazem czwartej w tym sezonie, porażce Asseco Resovii ze Stocznią Szczecin (0-3). Resovia razem z MKS Będzin są drużynami, które w tym sezonie nie wygrały jeszcze żadnego spotkania w PlusLidze. Resovia zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie jednego punktu. 

W poniedziałek władze rzeszowskiego klubu oficjalnie poinformowały, że Andrzej Kowal nie poprowadzi już drużyny „z uwagi na słabe wyniki”. Kowala zastąpi 50-letni Gheorghe Cretu z Rumunii, dotychczasowy trener reprezentacji Estonii. 

„Wierzymy, że ta zmiana da pozytywny impuls drużynie oraz satysfakcję ze zwycięstw naszym sponsorom i sympatykom klubu. Trener Cretu bedzie także odpowiedzialny za dobór swoich współpracowników” – czytamy w oświadczeniu Asseco Resovii. 

Klub podziękował także Andrzejowi Kowalowi „za lata pracy w naszym klubie, wszystkie sukcesy”. „Życzymy powodzenia w dalszej karierze!” – dodano na koniec.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Wreszcie. Cham prostak. Kowal jako nauczyciel przy Wyspiańskiego często znęcał sie na uczniach, potrafił podpuszczać rosłych chłopaków do dokuczania słabszym nie mającym predyspozycji do sportu. Żałuję że wtedy nie nagłośnilem sprawy do kuratorium oświaty. Ale karma wraca często

  2. Brawo! Zdecydowanie dobra wiadomość. Kowal to człowiek bez honoru, jak by go miał to by sam odszedł. Życie pokazało, że bez Zahorskiego, Gogola i Igły jest nikim. Decyzja klubu o 2 lata za późno. Sezon już stracony i tak.

Comments are closed.