Ania Dąbrowska z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie wygrała The Voice Kids [VIDEO]

5
Reklama

Ania Dąbrowska z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie skradła serca widzów telewizyjnej „Dwójki” i piosenką „Małe skrzydła”. Wykonanie tego utworu dało jej zwycięstwo w programie „The Voice Kids”.

 

Ania Dąbrowska, podopieczna debiutującej trenerki Cleo, już od „Przesłuchań w Ciemno” sięgała po wielki repertuar. Zaczęła od „Hurt” Christiny Aguilery, na etapie bitew zmierzyła się z piosenką Whitney Houston „I Wanna Dance With Somebody”, a w finale wzięła na warsztat wzruszającą balladę Patrycji Markowskiej.

Utworem „Świat się pomylił” w kilka minut rozłożyła na łopatki całą Polskę. Podczas finałowego wieczoru powtórzyła to jeszcze jeden raz śpiewając swój własny singiel „Małe skrzydła”, który specjalnie napisała dla niej Cleo.

– Od pierwszego dźwięku w tym programie czułem, że coś jest bardzo tak. A jak usłyszeliśmy cię podczas bitew na ringu to już była czysta magia. I ona trwa do dzisiaj – powiedział po finałowym występie Ani Tomson.

Wspaniałym głosem uczennicy CSW w Rzeszowie była zachwycona także Cleo. – To był niesamowicie dojrzały występ. Świat się pomylił w wielu kwestiach, ale na pewno nie pomylił się w tym, że jesteś tu dziś z nami i możemy słuchać tego pięknego głosu – powiedziała wzruszona Cleo.

Ostatecznie to właśnie Ania Dąbrowska pokonując dwójkę konkurentów – Pawła Szymańskiego i Wiktorię Gabor – otrzymała tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”, kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 50 tysięcy złotych, które spokojnie może wydać na edukację muzyczną lub… słodycze i zabawki.

Ania Dąbrowska ma 13 lat. Mieszka w Wesołej koło Dynowa, jest uczennicą Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, kształci się pod okiem dyrektor CSW Anny Czenczek. Mimo młodego wieku zaliczyła już wspólne występy m.in. z Grzegorzem Hyżym, Anią Wyszkoni, Skaldami oraz Mieczysławem Szcześniakiem.

Ania jest też laureatką wielu przeglądów piosenki międzyszkolnej, gminnej, powiatowej, konkursów wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych oraz drugą z Podkarpacia zwyciężczynią „The Voice Kids”. Poprzednią edycję muzycznego talent show wygrała Roksana Węgiel z Jasła.

„The Voice Kids” odniósł spektakularny sukces na całym świecie. Format obecny jest już w prawie 30 krajach m.in. USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii czy Indiach. Program składa się z kilku etapów: Przesłuchań w Ciemno, Bitew, Sing Off oraz Finału.

W drugiej edycji „The Voice Kids” w fotelach trenerskich zasiedli: Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz duet Tomson i Baron z zespołu Afromental. W roli prowadzących program widzowie zobaczyli duet Tomasza Kammela i Barbary Kurdej-Szatan. Towarzyszył im Jaś Dąbrowski popularny youtuber, który w internetowym świecie znany jest jako JDabrowsky.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

Comments are closed.