Ogromne zainteresowanie prezentacją apartamentowca, który miałby powstać po wyburzeniu willi Kotowicza w Rzeszowie. Na prezentację trzeba się zapisać.

O konieczności zapisania się poinformował nas Maciej Łobos z pracowni architektonicznej MWM Architekci, która opracowała projekt apartamentowca. Projekt zostanie zaprezentowany 30 kwietnia o godz. 10:00 w rzeszowskim hotelu Grand przy ul. Kościuszki.

Łobos twierdzi, że zainteresowanie prezentacją jest bardzo duże, dlatego organizatorzy postanowili wprowadzić zapisy. Sala, w której projekt zostanie pokazany, jest w stanie pomieścić 150 osób plus około 30 na „dostawkę”. Udział w prezentacji z podaniem imienia i nazwiska należy wysyłać na adres: biuro@mwmarchitekci.pl

– Z powodu ograniczonej ilości miejsc będziemy wpuszczać na salę jedynie zarejestrowanych uczestników – informuje Maciej Łobos.

Prezentacja apartamentowca zostanie nagrana, a potem umieszczona na kanale MWM Architekci na Youtube.com.

Osób, które deklarują, że przyjdą na prezentację, jest znacznie więcej. Na Facebooku utworzono wydarzenie: „Nie” wyburzeniu willi Kotowicza.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ponad 750 osób zapowiedziało, że przyjdzie zobaczyć projekt i zaprotestować przeciwko wyburzaniu zabytkowego obiektu z 1928 r. przy ul. Dekerta niedaleko pałacyku Lubomirskich. W willi mieszkał płk Jan Stefan Kotowicz, ostatni dowódca 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

Właścicielem obiektu jest firma developerska Perinvest. Po jego wyburzeniu inwestor chciałby postawić budynek z luksusowymi kilkunastoma mieszkaniami o powierzchni od 120 m kw. wzwyż. Składałby się z 4 kondygnacji nadziemnych. Pod apartamentowcem zaplanowano dwukondygnacyjny parking.

Deweloper postanowił jednak swój projekt publicznie zaprezentować 30 kwietnia, by przed rozpoczęciem procedur administracyjnych związanych z uzyskanie, pozwolenia na budowę, zapoznali się mieszkańcy Rzeszowa. Przeciwko wyburzaniu willi protestują internauci.

Maciej Łobos, w odpowiedzi na protesty, zaproponował, by przeciwnicy wyburzania willi wykupili obiekt od właściciela i potem zrzucili się na remont willi.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama