Fot. Piotr Woroniec jr / Rzeszów News. Na zdjęciu radni PO Jolanta Każmierczak i Marcin Deręgowski
Reklama

Apel o budowę parkingu wielopoziomowego przy basenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji został przyjęty przez radnych podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Wnioskowali o to radni Platformy Obywatelskiej. 

Przypomnijmy, że radni PO o budowę parkingu przy ul. Pułaskiego wnioskowali jeszcze w ub. r. Pomysł ten jednak nie znalazł się w miejskim budżecie na 2018 rok, bo jak tłumaczył wówczas Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, były pilniejsze wydatki.

Podczas wtorkowej sesji rady radni PO po raz kolejny upomnieli się o budowę parkingu wielopoziomowego przy basenach ROSiR. Nie bez przyczyny. Za kilka tygodni zakończy się modernizacja basenów. W okresie letnim okolice ROSiR-u będą zapchane przez samochody. 

– Apel jest jak najbardziej zasadny. W 2010 roku składaliśmy już wnioski w tej sprawie. Szkoda, że przez 7 lat nic się w tej sprawie nie podziało – mówił Jerzy Jęczmienionka, radny PiS.

Wiesław Buż (Rozwój Rzeszowa) stwierdził z kolei, że owszem pomysł zły nie jest, ale zamiast pisać apel lepiej byłoby inwestycję zgłosić do budżetu. Jolanta Kaźmierczak, szefowa klubu PO w Radzie Miasta, przypomniała, że już to zrobiono wcześniej.

– W odpowiedzi na wniosek, dostaliśmy pisemną odpowiedź, że inwestycja może zostać zrealizowana, ale w przyszłości, dlatego ponawiamy nasz apel – tłumaczyła Kaźmierczak.

Robert Kultys (PiS) był zdziwiony, że o budowie parkingu w tym miejscu nikt wcześniej nie pomyślał. – Nie wygonimy samochodów ze Śródmieścia – zauważył Robert Kultys. Uchwała została przyjęta prawie jednogłośnie. Przeciw niej był tylko jeden radny Rozwoju Rzeszowa – Konrad Fijołek.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama