Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Dobra wiadomość dla kierowców. Od 1 października br. w Rzeszowie dostępna będzie nowa aplikacja do płatności za parking – Flowbird.

Należąca do największego na świecie producenta parkometrów działa w kilkunastu państwach na świecie pod markami: Flowbird i Yellowbrick. Aplikacja Flowbird jest bezpłatna i dostępna w sklepach Apple AppStore i Google Play. Firma umożliwia wnoszenie opłat parkingowych nie tylko za pomocą aplikacji na smartfony, ale też za pomocą każdego urządzenia z dostępem do internetu przy wykorzystaniu portalu my.flowbirdapp.com.

Zarówno aplikacja jak i strona prezentuje mapę strefy płatnego parkowania za pomocą kolorowych pinezek oznaczających parkomaty oraz ich przynależność do danej taryfy parkingowej. Rozpoczęte parkowanie można w każdej chwili przedłużyć lub wcześniej zakończyć a aplikacja automatycznie przypomina za pomocą wiadomości push lub e-mail o trwającej i kończącej się opłacie.

– Kierowca korzystający z aplikacji Flowbird powinien zostawić na przedniej szybie karteczkę z napisem Flowbird lub pobrać bezpłatnie naklejkę w Biurze Strefy Płatnego Parkowania Miejskiej Administracji Parkingów i Targowisk przy ulicy księdza Jałowego 23a – poinformował zespół Flowbird.

Rejestrując się w aplikacji Flowbird w Polsce możemy zapłacić za parking w Belgii, Estonii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Litwie, Niemczech a wkrótce w Danii, Norwegii i Szwecji. Akceptacja dodatkowego regulaminu pozwala na skorzystanie z usługi na terenie Wielkiej Brytanii i USA. Niedawno Flowbird ogłosił obsługę parkingową Nowego Jorku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Polsce firma zamierza rozwijać usługi parkingowe dla klientów indywidualnych i firm oferując im m.in. możliwość nawigacji do wolnego miejsca parkingowego czy powiadomienia o kończących się sesjach parkingowych. W przyszłym roku firma zamierza uruchomić dodatkowe usługi obok płatności za parking.

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Dwie nowe strefy uruchomiono w październiku 2020 roku

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama