Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Od czwartku zaczęły obowiązywać dwie nowe strefy płatnego parkowania w Rzeszowie: na osiedlach: 1000-lecia (zielona) i Grota-Roweckiego (czerwona).

Na tych dwóch rzeszowskich osiedlach w sumie zamontowano 87 nowych parkomatów: 30 na osiedlu Grota-Roweckiego i 57 na 1000-lecia. Miasto zapłaciło za nie 4,5 mln zł. 

Strefa „zielona” zaczyna się od wiaduktu Tarnobrzeskiego, następnie biegnie wzdłuż torów kolejowych do ul. Gołębiej, dalej ul. Warszawską, Lubelską, gen. Maczka, Siemieńskiego, Żółkiewskiego aż do wiaduktu Tarnobrzeskiego.

Strefa „czerwona”” zaczyna się od placu Śreniawitów, dalej biegnie ulicą Lenartowicza, Kilara, aż do mostu Zamkowego, następnie wzdłuż lewego brzegu Wisłoka, dalej do ul. Hetmańskiej, Wincentego Pola aż do ul. Dąbrowskiego (od strony ul. Zofii Chrzanowskiej). 

Na osiedlu 1000-lecia za pierwszą godzinę parkowania trzeba zapłacić 2,50 zł, drugą – 3 zł, trzecią – 3,50 zł, czwarta i kolejną 2,50 zł. Jeśli chodzi o os. Grota-Roweckiego to każda godzina postoju kosztuje 2 zł.

Opłata za abonament miesięczny dla mieszkańców wynosi 10 zł za pierwszy i drugi samochód, każdy kolejny – 100 zł. – Abonament miesięczny dla wszystkich, w tym również dla przedsiębiorców, prowadzących działalność na terenie strefy płatnego parkowania kosztuje 150 zł – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z rzeszowskiego magistratu

Wniosek o abonament należy składać w Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów przy ul. Ks. Jałowego 23A w Rzeszowie. Oprócz wniosku, konieczny jest też dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o zameldowaniu lub umowa najmu oraz dokument, poświadczający rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz gminy miasta Rzeszów.

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. W dwóch nowych strefach jest 1260 miejsc postojowych. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: