Zdjęcie: Pixabay

Ratusz zebrał informacje od firm projektowych, wykonawczych i finansowych. To ważny etap przygotowań do budowy parku wodnego w Rzeszowie.

– W konsultacjach wzięło udział 13 firm. Rozmowy dotyczył m.in. najnowszych rozwiązań jakie w tego typu inwestycjach są stosowane – tłumaczy Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Ratusz poznał też opinie na temat możliwych lokalizacji, wreszcie sposobów i form finansowania budowy aquaparku. Urzędnicy przeanalizują teraz zaprezentowane możliwości i wybiorą te najbardziej optymalne. Kolejny etap konsultacji będzie polegał na rozmowach z firmami w oparciu o konkretne rozwiązania.

Miasto jeszcze w tym roku ma zdecydować, gdzie aquapark wybuduje. – To zadanie chcielibyśmy realizować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – zapowiada Urbanik. W przyszłorocznym projekcie budżetu miasta, na projekt zarezerwowano 3,5 mln zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prezydent Konrad Fijołek podczas kampanii wyborczej obiecał, że za jego rządów rozpocznie się w Rzeszowie budowa aquaparku. Mówił wtedy o lokalizacji na Staromieściu. Ale temat budowy parku wodnego w Rzeszowie przewijał się już dużo wcześniej. Zarówno podczas wcześniejszych kampanii wyborczych, jak i sesji rady miasta. 

Wzorem dla Rzeszowa w budowie aquaparku jest Wrocław, gdzie znajduje się taka atrakcja wodna. Wrocławski aquapark nie tylko nie przynosi strat, ale również daje zyski.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama