Reklama

Oświetlenie siedziby rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich w Rynku zakończyło warsztaty architektów z województwa podkarpackiego ramach akcji Tydzień z Architekturą.

[Not a valid template]

 

Hasłem wtorkowych warsztatów było „Światło i architektura”. Tematem przewodnim tegorocznego Tygodnia z Architekturą w Rzeszowie było oświetlenie architektoniczne oraz iluminacja obiektów.  Partnerem warsztatów była firma Trilux, której członek zarządu Arkadiusz Lewenko otworzył spotkanie. Potem wykład na temat iluminacji obiektów w skali od makro do mikro wygłosił przez dr inż. Henryk Wachta.

Po prelekcjach architekci oraz studenci architektury mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach. Każdy uczestniczył w trzech częściach szkoleniowych i mógł się dowiedzieć m.in. jak światło wpływa na postrzeganie produktów w przestrzeniach handlowych. – Naszym założeniem było podzielenie się z uczestnikami praktyczną wiedzą w zakresie kreowania przestrzeni miejskiej i „malowania” jej światłem, ale nie tylko – mówi Arkadiusz Lewenko.

– Każdy z uczestników mógł się przekonać, jak niezwykle ważna  jest rola odpowiednio dobranego oświetlenia do miejsca, które ma zostać wyeksponowane. Tego wieczoru deszcz nie przeszkodził nam w czystej radości tworzenia – dodaje Lewenko.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kulminacyjnym momentem spotkania, było stworzenie przez uczestników iluminacji budynku Stowarzyszenia Architektów Polskich w rzeszowskim Rynku. – Ze względu na złą pogodę zdecydowaliśmy się na oświetlenie budynku naszej siedziby – mówi Marek Chrobak, prezes SARP w Rzeszowie. Plan zakładał, że oświetlony zostanie budynek Domu Polonii, ale na przeszkodzie stanął padający deszcz.

– W ciągu kilku godzin nasz obiekt stał się najbardziej rozświetlonym budynkiem na tej ścianie rynku – dodaje Chrobak.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama