Fot. Joanna Bród / Rzeszów News. Na zdjęciu Arek Kłusowski podczas wspólnego występu z Justyną Steczkowską na IV Rzeszowskim Święcie Wokalnym w 2014 roku
Reklama

W tym roku na 54. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w konkursie „Debiuty” o nagrodę główną powalczy pochodzący z Rzeszowa Arek Kłusowski.

Młody wokalista zaprezentuje swój najnowszy utwór “To już za nami”, który znajdzie się na jego debiutanckiej płycie “Mimowolnie” już pod koniec tego roku. Na opolskiej scenie towarzyszyć mu będzie zespół pod kierownictwem Krzysztofa Mroziaka w skład, którego wchodzą instrumentaliści pochodzący z Podkarpacia.

Muzycy współpracują ze sobą już od wielu lat, tworząc wspólnie projekt  Tribute to Jantar, wystawiany w całej Polsce.

54. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. Koncert „Debiuty” zaplanowano na drugi dzień (10 czerwca) festiwalu. Oprócz Arka Kłusowskiego, w „Debiutach” wystąpią: BR&G (“Szmaragdowa mgła”), Karolina Leszko (“Oboje wiemy”), Octavia (“Gdy zamykam oczy”), Ravel (“Wstawaj”), Sen (“Wiem”) i Aneta Nayan (“Nowy dom”), która wystąpi w Opolu dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez TVP.

W „Debiutach” wystąpi również „Swiernalis” („Dzikie palmy”), który wygrał opolskie eliminacje do tego koncertu zorganizowane przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Skład uczestników opolskich „Debiutów” uzupełniają dotychczasowi laureaci programu „O!Polskie Przeboje”: Leona („Tylko powiedz”) i Ogień („Mary Jane”). Dwoje pozostałych ma być wyłonionych na początku czerwca.

Główną nagrodą w koncercie „Debiuty” jest 15 tys. zł.

25-letni Arek Kłusowski to jeden z najbardziej obiecujących wokalistów młodego pokolenia przez miniony rok pracował nad swoją pierwszą płytą. Jest odpowiedzialny zarówno za teksty, jak i kompozycje 11 utworów, które znajdą się na albumie. Do współpracy producenckiej zaprosił Michała Wasilewskiego, znanego m.in. z zespołu Xxanaxx. W jednym z utworów pojawi się gościnnie także Wojciech Baranowski, uczestnik IV edycji The Voice of Poland.

Arek mimo młodego wieku, może pochwalić się znaczącym dorobkiem artystycznym. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Jackiem Moorem (synem Garego Moora) czy Jennifer Batten (gitarzystką Michaela Jacksona). Jest autorem piosenek m.in. dla Ewy Farnej, Mateusza Ziółko, Tabba, chóru Sound and Grace.

Arek Kłusowski także brał udział w The Voice of Poland. Był finalistą trzeciej edycji programu. Arek skończył rzeszowską Szkołę Muzyki Rozrywkowej Pro Musica, w klasie śpiewu solowego. Zagrał już ponad 500 koncertów. Na scenie rzeszowski wokalista występował m.in. z Justyną Steczkowską, Ewą Farną, zespołem Dżem, Afromental.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: