Arkadia na Drabiniance. Zielona strefa dla juniora i seniora [WIZUALIZACJE]

Tereny sąsiadujące z nową szkołą i przedszkolem przy ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie staną się strefą wypoczynku i rekreacji – zapowiada miasto.

 

Wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Jak informuje rzeszowski magistrat, projekt Arkadii na osiedlu Drabinianka jest już gotowy. Zakłada stworzenie parku, którego jednym z elementów będzie plac zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi.

– Ustawione zostaną tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne. Częścią tego projektu będzie także budowa alejki parkowej, ustawienie ławek, stojaków na rowery – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Ponadto teren zostanie wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Arkadia jest pomysłem mieszkańców Drabinianki, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać zrealizowany z RBO. 

– Arkadia jest bardzo ciekawym projektem, w który zaangażowało się wielu mieszkańców, dlatego też zdecydowałem, by go wpisać do tegorocznego budżetu miasta i wykonać – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wykonawcę strefy wypoczynku i rekreacji na Drabiniance już ogłoszono. Miasto zapowiada, że w tym roku powstanie pierwszy etap inwestycji. W kolejnych latach planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej.

Strefa docelowo zajmie ponad 80-arowy teren. Projekt Arkadii przygotował Zarząd Zielni Miejskiej w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama