Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

18 marca startuje pierwsza edycja Art Festivalu. W G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa zagrają: Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka.

Art Festival, jak twierdzą organizatorzy, ma prezentować najciekawsze zjawiska w polskiej kulturze – od popu po rock i metal. – Uczestnicy zobaczą niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki niezależnej, uznane przez krytyków, ale uwielbiane też przez publiczność – zapowiada Agnieszka Baran z G2A Arena.

– Chcemy pokazywać najciekawsze zjawiska w kulturze najbardziej cenionych twórców, prezentować nowe, ambitne przedsięwzięcia, jednocześnie trafiając do serc publiczności, nie zamykając się w hermetycznej bańce. Głównym headlinerem festiwalu jest pochodzący z Podkarpacia Ralph Kaminski – mówi Tomasz Dec, dyrektor artystyczny Art Festivalu.

Ralph Kaminski, to jeden z najbardziej wyrazistych, bezkompromisowych  i charyzmatycznych artystów młodego pokolenia, laureat Fryderyków i Paszportu Polityki, łączący różne style i estetyki w magiczną całość. Kaminski współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Quebonafide, Comą, Darią Zawiałow. 

Artysta w 2022 roku podbił sceny koncertowe trasą Bal u Rafała, porywa doskonałym brzmieniem i uwodzi niebanalnym wizerunkiem. Każdy jego koncert to prawdziwy artystyczny performance i niezapomniane, pełne emocji wydarzenie. W 2022 roku wystąpił na rzeszowskiej odsłonie Letnich Brzmień

Fani cięższego brzmienia na Art Festival będą mogli posłuchać Luxtropedy, jednego z najpopularniejszych polskich zespołów rokowych. Jego liderem jest Robert Friedrich, znany m.in. z Acid Drinkers. 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Świeżą propozycją na polskiej scenie muzycznej jest Karaś / Rogucki, duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Karaś / Rogucki to tworzy klimatyczny, alternatywny pop. Rzeszowska publiczność miała okazję zobaczyć Karasia i Roguckiego w 2020 roku na ESK

Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Zespół Anka to także nowe wcielenie doświadczonych twórców. W skład formacji wchodzą wokalistka Ania Świątczak (znana szerokiej publiczności z zespołu Ich Troje), wsparta przez gitarzystę Piotrka Aleksandrowicza (współpracował m.in. z Gabą Kulką i Miką Urbaniak) oraz cenionego managera i producenta Roberta Kupisza.

Art Festival odbędzie się 18 marca 2023 roku. W internetowej sprzedaży jest dostępna pierwsza pula biletów – w cenie 136 zł, na sklep.bilet.pl

Zdjęcie: materiały zespołu Anka

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama