Wielki sukces rzeszowskich siatkarzy. W środę wieczorem Asseco Resovia, choć przegrała w rewanżowym meczu z Lokomotiv Novosybirsk, to awansowała do Final Four Ligi Mistrzów!

Tydzień temu resoviacy wygrali na wyjeździe 3-1. W rewanżowym meczu pierwszego seta Lokomotiv wygrał do 20. Kolejne dwa już Resovia do 19 i 22.

Wynik kolejnych partii nie miał już żadnego znaczenia dla ostatecznego rozstrzygnięcia. Czwartego seta wygrali goście do 19 i w  tie-breaku też okazali się lepsi (15:17), wygrywając całe spotkanie 2-3.

Na Podpromiu wystrzeliły szampany.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Asseco Resovia jest drugą polską drużyną, która awansowała do tegorocznego Final Four Ligi Mistrzów. W środę awans zapewniła sobie PGE Skra Bełchatów, która pokonała u siebie Sir Safety Perugia 3-1. I to właśnie w półfinale resoviacy zagrają z bełchatowianami.

Do Final Four awansował także Zenit Kazań, który w dwumeczu pokonał Halkbank Ankara. Skład najlepszej czwórki uzupełnia Berlin Recycling Volleys, który jest gospodarzem turnieju. Rywalizacja w Berlinie w dniach 28-29 marca.