Z liczbą 118 580 fanów na Facebooku klub Asseco Resovia zajmuje pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych klubów siatkarskich w Polsce.

Jak informuje oficjalna strona Asseco Resovii, w ciągu minionego sezonu liczba fanów rzeszowskich siatkarzy na Facebooku zwiększyła się prawie trzykrotnie. Asseco Resovia, mimo, że nie udało jej się po raz trzeci z rzędu sięgnąć po złoty medal mistrzostw Polski, w tym sezonie na swoich meczach zgromadziła największą publiczność.

Łącznie mecze rzeszowskiego klubu obejrzało 67 100 widzów. Średnia na jeden mecz wyniosła 4 193 osoby. Drugiego w tej kategorii klubowi Jastrzębski Węgiel mecze obejrzało 38 421 osób ze średnią na jeden mecz –  2 744.

Asseco Resovia na kanałach społecznościowych angażuje obecnie najwięcej kibiców siatkówki w Polsce. Drugą najpopularniejszą drużyną w social media jest PGE Skra Bełchatów. Bełchatowianie na Facebooku mają 114 046 fanów. Trzecia jest Zaksa Kędzierzyn – Koźle – 69 146 fanów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

PGE Skra ma od Asseco Resovii więcej fanów na Twitterze. Informacje o bełchatowskim klubie śledzi 9 039 osób, a rzeszowskim – 7 763. Asseco Resovia ma lepszy od PGE Skry wynik na Instagramie. Resovia – 2 212 osób, Bełchatów – 1 802.

Asseco Resovia jest również w czołówce popularności na Facebooku wszystkich klubów sportowych w Polsce. Zajmuje 6 miejsce. Pierwsze cztery miejsca okupują kluby piłkarskie: Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków i Śląsk Wrocław. Na piątym miejscu są piłkarze ręczni Vive Targi Kielce.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama