Reklama

Termin Memoriału Arkadiusza Gołasia koliduje z możliwym wyjazdem na Klubowe Mistrzostwa Świata w Brazylii – tak odpowiada Asseco Resovia na list Anny Sumelki, organizatorki Memoriału Gołasia.

Kilka dni temu opublikowaliśmy fragmenty listu, który Anna Sumelka zamieściła w internecie. Sumelka ma żal do Andrzeja Kowala, trenera Asseco Resovii, że rzeszowska drużyna odmówiła gry w XI Memoriale Arka Gołasia, który ma się odbyć w Murowanej Goślinie 24-25 października.

W turnieju miały wziąć udział cztery drużyny. Oprócz rzeszowskiego klubu, w Memoriale ma wystąpić ubiegłoroczny jego zwycięzca Lotos Gdańsk, oraz Transfer Bydgoszcz i AZS Częstochowa. Asseco Resovia jednal odmówiła gry w turnieju charytatywnym na rzecz tragicznie zmarłego 10 lat temu siatkarza Arkadiusza Gołasia.

„Panie trenerze Kowal, zlekceważył Pan Arka, pamięć o Nim. Gdyby Arek żył, robilibyście wszystko żeby Arek grał w waszych barwach. Zlekceważył pan Kibiców, a przecież bez nas nie istniejecie” – napisała w liście Anna Sumelka.

W poniedziałek (24 sierpnia) otrzymaliśmy w tej sprawie stanowisko Asseco Resovii. Katarzyna Zięba, oficer prasowy rzeszowskiego klubu, potwierdziła, że drużyna otrzymała zaproszenie do gry w Memoriale Arkadiusza Gołasia.

– Jednak z uwagi na możliwość wyjazdu na Klubowe Mistrzostwa Świata w Brazylii, których termin koliduje z terminem rozgrywania Memoriału, nasz klub nigdy nie potwierdził swojego udziału w tym turnieju – twierdzi Katarzyna Zięba.

– Do chwili obecnej nie poznaliśmy jeszcze wszystkich uczestników Klubowych Mistrzostw Świata, dlatego trener Andrzej Kowal zrezygnował z uczestnictwa we wszystkich innych turniejach rozgrywanych w tym terminie – dodaje Zięba.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Z całym szacunkiem do Ś.P Arka Gołasia, ale czym jest jego memoriał w porównaniu z Klubowymi Mistrzostwami Świata. List P.Sumelki wygląda jakby był napisany przez rozhisteryzowanego bachora, któremu zabrali zabawki. A co do kibiców to po pierwsze Resovia nie przestanie istnieć z powodu utraty wsparcia Anny Sumelki (kto to w ogóle jest !?) oraz grupki kibiców z Murowanej Gośliny i okolic, po drugie prawdziwi kibice Resovii poczuli by się zapewne zlekceważeni, gdyby drużyna wystąpiła w jakimś nieudolnie zorganizowanym memoriale zamiast na KMŚ !!

  2. Popieram, słowa P. Sumelki to ewidentny szantaż. Jej niektóre zwroty pod adresem trenera Kowala były poniżej krytyki. Ja bym na miejscu Asseco Resovii nie tłumaczył bym się więcej tej Pani a raczej ją traktował podmiotowo

  3. Miło z Waszej strony, ze odpowiedzieliście na zarzuty mimo tonu w jakim zostały wypowiedziane. Przeczytałam całą wypowiedź tej pani i byłam zniesmaczona całym jej wydźwiękiem. Szantaż emocjonalny w każdym zdaniu to jedyne co przychodzi na myśl, a z szantażystami ogólnie nie powinno się dyskutować. Ostatnie zdanie skierowane do trenera Kowala mówiące o tym, ze trenerem się bywa, a Człowiekiem się jest jest poniżej krytyki. Rozumiem organizatorów, ze są rozżaleni, ale umieszczanie listów tak naładowanych emocjonalnie w Internecie i używanie pamięci Arka jako argumentu na wszystko jest zachowaniem bez klasy.

Comments are closed.