Zdjęcie: Materiały prasowe / CEV

– Asseco Resovia to jeden z najważniejszych klubów w Europie – powiedział 55-letni Włoch Roberto Serniotti, który w czwartek został nowym trenerem rzeszowskiej drużyny. 

Roberto Serniotti, jako nowy trener Asseco Resovii, zaprezentował się w czwartek podczas konferencji prasowej. Na stanowisku szkoleniowca rzeszowskiej drużyny zastąpił Andrzeja Kowala, który po sześciu latach zrezygnował z prowadzenia siatkarzy.

Roberto Serniotti w ostatnich dwóch latach był trenerem Berlin Recycling Volleys. Z niemiecką drużyną zagrał m.in. w finałach Ligi Mistrzów. Serniotti wcześniej był trenerem m.in. Trentino Volley, rosyjskiego Jarosławicza Jarosław, francuskiego Tours VB, greckiego Panathinaikosu Ateny.

Roberto Serniotti podpisał w czwartek z Asseco Resovią dwuletni kontrakt. – Dziękuję za złożenie oferty, za możliwość pracy w tym klubie. Byłem bardzo zainteresowany pracą w klubie, który jest uznawany za jeden z najważniejszych w Europie – mówił Roberto Serniotti.

Według włoskiego szkoleniowca, rozgrywki PlusLigi są jednymi z najlepszych na świecie, nie tylko ze względu na poziom, ale również ze względu na zainteresowanie publiczności.

– Nowe doświadczenie, to dla mnie dodatkowa motywacja do pracy. Praca w ważnym klubie, w ważnej lidze to wyzwanie dla każdego trenera. Tutaj każdy mecz jest trudny – powiedział Serniotti.

Z kolei Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii, o nowym szkoleniowcu drużyny powiedział, że jest on fachowcem, ma olbrzymie doświadczenie i odniósł sukcesy w ostatnich latach.

– Mamy nadzieję, że te sukcesy w przyszłym sezonie staną się naszym udziałem. Trenerowi powierzamy budowę sztabu szkoleniowego i drużyny – stwierdził Górski. 

Wiadomo, że w sztabie nowego trenera Asseco Resovii znajdzie się dotychczasowy asystent Roberto Serniottego z Berlin Recycling Volleys Brazylijczyk, Lucio Oro. Roberto Serniotti powiedział, że nowy skład drużyny poznamy w najbliższych tygodniach. Dotychczasowych spekulacji, kto w niej zagra, włoski szkoleniowiec nie chciał komentować. 

Oprócz nowego szkoleniowca, Asseco Resovia poinformowała także, że do Rzeszowa wraca po rocznym wypożyczeniu do Espadonu Szczecin – Łukasz Perłowski. Środkowy podpisał nowy kontrakt z rzeszowską drużyną, który obowiązywał będzie na przyszły sezon z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama