Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Zaledwie po roku gry w Asseco Resovii szeregi klubu opuszcza serbski przyjmujący Marko Ivovic. Działacze klubu jeszcze tej informacji nie potwierdzili.

Informacje o odejściu Marka Ivovica podał Przegląd Sportowy, który twierdzi, że serbski gwiazdor po zakończonym niedawno sezonie PlusLigi przeprowadził rozmowy z działaczami Asseco Resovii. Klub chciał, by Ivovic został na kolejny sezon, ale wcześniej władze Resovii przedłużyły kontrakty z dwoma zagranicznymi przyjmującymi: Thibault Rossardem i Johnem Gordonem Perrinem.

Z informacji „PS” wynika, że Marko Ivovic w kolejnym sezonie ma występować poza Europą. Serb będzie już szóstym zawodnikiem, który po fatalnym minionym sezonie rzeszowskiej drużyny (Asseco Resovia zakończyła go na czwartym miejscu) opuszcza Rzeszów. Choć Resovia jeszcze tego nie potwierdziła, to zrobił to już menedżer Ivovica – Georges Matijasević. 

Wcześniej klub potwierdził, że z drużyną rozstają się: Piotr Nowakowski, Thomas Jaeschke, Damian Wojtaszek, Gavin Schmitt i Frederic Winters. Do Rzeszowa mają wrócić z wypożyczenia do Espadonu Szczecin Dominik Depowski oraz Michał Kędzierski z Czarnych Radom. Kontrakty przedłużyli: Marcin Możdżonek i Jochen Schops. 

Marko Ivovic grał w Asseco Resovii z przerwami. Przyszedł do klubu w 2014 r. z Paris Volley i zdobył z ekipą z Podpromia Mistrzostwo Polski. Po roku opuścił ją, przenosząc się do rosyjskiego Biełogorie Biełgorod. Tam 26-letni serbski przyjmujący spędził rok, by ponownie wrócić do Rzeszowa, a teraz po roku znów rozstaje się z rzeszowską drużyną.

Asseco Resovia w nowym sezonie będzie miała nowego trenera po tym, jak z tej funkcji zrezygnował Andrzej Kowal. Ma go zastąpić Włoch Roberto Serniotti.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama