Asseco Resovia przegrała pierwszy mecz w PlusLidze. W niedzielę na drodze do 11. zwycięstwa z rzędu stanął Lotos Trefl Gdańsk. Rzeszowianie przegrali na wyjeździe 2-3.

Pierwszy set wygrali gospodarze do 20. Rzeszowianie w drugim secie doprowadzili do remisu, wygrywając 22:25. Trzeci set znów dla gospodarzy, wygrali do 16. W czwartym Asseco Resovia znów była lepsza (14:25), doprowadzając do tie-breaka.

W piątym secie rzeszowianie prowadzili już 4:7, ale Lotos Trefl doprowadził do remisu. Ostatecznie mecz wygrali gospodarze 3-2 (25:20, 22:25, 25:16, 14:25, 17:15). MVP został Murphy Troy.

Najwięcej punktów dla Asseco Resovii zdobył Schops 24, Buszek 21, Holmes, Penchev po 9, Nowakowski 7.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rzeszowianie mieli 46-procentową skuteczność w ataku: Najlepszą Schops – 52 proc. Z bloków Asseco Resovia zdobyła 12 punktów – Holmes 4, Nowakowski, Buszek po 3, Schops, Penchev po 1. Z zagrywki rzeszowianie zdobyli 6 punktów – Holmes 2, Nowakowski, Schops, Drzyzga, Dryja po 1.

Gdańszczanie przerwali serię zwycięstw Asseco Resovii, która wygrała 10 meczów w PlusLidze. To pierwsza porażka rzeszowian w tym sezonie.