Michał Żurek, Dawid Dryja i Marko Ivović, Rafał Buszek i Russell Holmes zasilą skład wicemistrzów Polski Asseco Resovii w nowym sezonie 2014/2015. Rzeszowscy kibice dostali też zaproszenie do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z siatkarzami.

[Not a valid template]

 

– Kończy się sezon w reprezentacji, a rozpoczyna ligowy. Wracają do nas nasi złoci medaliści, jak również mamy przyjemność powitać w składzie całkiem nowych siatkarzy – mówił Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii, podczas czwartkowej konferencji prasowej w „Oranżerii” w Hotelu Rzeszów.

Górski przedstawił też zawodników, którzy od nowego sezonu zasilą rzeszowski skład. Z AZS Olsztyn do Resovii przeszedł Michał Żurek – libero, grający już kiedyś w Asseco jaślanin Dawid Dryja – środkowy, Serb Marko Ivović – przyjmujący, złoty medalista zakończonych niedawno Mistrzostw Świata Rafał Buszek oraz Amerykanin Russell Holmes – środkowy.

Wszyscy zapewniali, że gra w Asseco to dla nich ogromne wyróżnienie. – Bardzo się cieszę, że mogę grać w Rzeszowie. Jestem pewien, że w nowym składzie wrócimy na szczyt PlusLigi – mówił Michał Żurek.

Najlepsza drużyna

Dawid Dryja podkreślał, że bardzo się cieszy z tego, że po dwóch latach znów wraca do Rzeszowa. – Obiecuję, że będę się starał jak najlepiej reprezentować klubowe barwy – zapewniał.

Marko Ivović mówił, że Asseco Resovia to najlepszy klub, o jakim słyszał. – Wiem, że będę miał tu dużo pracy. Klub stawia sobie wyższe cele i mam nadzieję, że wspólnie uda nam się je zrealizować – powiedział Serb.

– Grałem w małym Jastrzębiu, później w dużym Stambule, aż w końcu trafiłem do miasta średniej wielkości – do Rzeszowa, w którym jednak jest najlepsza drużyna – mówił Russel Holmes.

Siatkarz podkreślał, że w Rzeszowie został bardzo dobrze przyjęty przez zawodników, klub i kibiców. – Polscy, a szczególnie rzeszowscy fani są najlepsi na świeci. Na halach biją rekordy obecności i przyznam, że wiem, że to ich wsparcie niejednokrotnie decydowało o zwycięstwie drużyny – chwalił z uśmiechem kibiców Holmes.

Marzenia się spełniają

Największe zainteresowanie mediów wzbudzał jednak złoty medalista Mistrzostw Świata w siatkówce Rafał Buszek, który przyznał, że jeszcze nie miał czasu odpocząć po mistrzostwach.

– Trzy tygodnie grania, dwa dni wolnego i już zaczynamy treningi z Asseco. Zmęczenie jest olbrzymie – mówił Buszek. Podkreślał, że jest bardzo szczęśliwy z sukcesu reprezentacji, bo po 40 latach Polska znów sięgnęła po złoto.

– Marzenia się spełniają. Dla mnie dużym sukcesem było to, że byłem częścią reprezentacji, że wygraliśmy z Brazylią. To było jak amerykański sen, bo jakikolwiek medal byłby dla nas dużym osiągnięciem – powiedział Buszek.

Podkulski trzyma kciuki

Podczas konferencji prasowej sponsor Asseco Resovii, a zarazem właściciel Galerii Rzeszów Ryszard Podkulski mówił, że jest bardzo szczęśliwy z tego powodu, że może sponsorować klub.

– Będziemy klub wspierać, bo to on rozsławili Rzeszów. Trzymam kciuki za mistrzostwo, choć wicemistrzostwo, to też był bardzo dobry wynik – mówił Podkulski.

Właściciel Galerii Rzeszów dodał również, że 1 października w galerii odbędzie się prezentacja wszystkich zawodników Asseco Resovii. Zrobią sobie zdjęcia z fanami i rozdadzą autografy.

Klub zaprasza też wszystkich kibiców na wspólne zdjęcie z drużyną. Wspólna fotografia wykorzystana zostanie do wydruków wieloformatowych, które na stałe ozdobią halę na Podpromiu. Zdjęcie zostanie zrobione 29 września o godz. 17 na Podpromiu. Mile widziane są barwy klubowe.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama