Z powodu ataku hakerskiego na system Polskich Linii Lotniczych LOT przewoźnik odwołał w niedzielę 20 swoich połączeń. Wśród nich był także rejs z Rzeszowa.

LOT w komunikacie poinformował, że po południu „stał się przedmiotem ataku teleinformatycznego na naziemne systemy IT”. Przewoźnik nie był w stanie przygotować planów lotu, a w konsekwencji jego samoloty nie mogły wylecieć z Warszawy.

– Chcemy podkreślić, że nie ma to żadnego wpływu na systemy samolotu – te które znajdują się w powietrzu bezpiecznie bez najmniejszych zakłóceń kontynuują swoją podróż. Samoloty, które mają wystartować z innych lotnisk i mają przygotowane plany lotów, mogą bez problemu wrócić do Warszawy – informował przewoźnik.

LOT z powodu ataku hakerskiego odwołał 20 połączeń krajowych i zagranicznych. Wśród nich były także połączenia Warszawa – Rzeszów i Rzeszów – Warszawa.

Z Warszawy nie wystartował samolot, który w Jasionce miał wylądować o godz. 17:30 i odlecieć do stolicy o godz. 18:00. Do Jasionki nie przyleciało 32 pasażerów, do Warszawy nie odleciało 78 osób, czyli pełny stan Bombardiera, który miał obsłużyć połączenie. Część pasażerów pojechała do stolicy autokarem, części zmieniono terminy wylotu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dwa wcześniejsze rejsy o godz. 8:55 i 15:10 odbyły się bez zakłóceń.

W Jasionce spodziewają się w niedzielę jeszcze jednego przylotu z Warszawy – o godz. 23:35. Samolot w Jasionce zostaje na noc. Do Warszawy wyleci w poniedziałek o godz. 5:55.

LOT poinformował wieczorem, że „sytuacja po ataku teleinformatycznym została opanowana”. Kłopoty trwały prawie 5 godzin, dotknęły ok. 1,4 tys. pasażerów.

– Staramy się jak najszybciej przywrócić regularność rejsów. Nasze centrum operacyjne już bez problemu przygotowuje plany rejsów. Postaramy się zapewnić jak największej liczbie pasażerów informację i kontynuację rozpoczętych podróży – zapowiedział przewoźnik.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama