Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Krośnieńscy policjanci poszukują mężczyzny, który w środę wieczorem na dworcu autobusowym PKS w Krośnie zaatakował kierowcę busa. 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19:40. Na dworzec przyjechał kursowy bus z Krakowa. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że na krośnieńskim dworcu (końcowy przystanek) wysiedli wszyscy pasażerowie, poza jednym, który spał.  

– 59-letni kierowca postanowił go rozbudzić. Wtedy mężczyzna stał się bardzo agresywny. Zaatakował kierowcę, zadał mu kilka ciosów ostrym, niebezpiecznym narzędziem – mówi asp. sztab. Paweł Buczyński, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. 

Tym ostrym narzędziem prawdopodobnie był nóż. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, której ekipa udzieliła pomocy poszkodowanemu kierowcy busa. 59-letni krośnianin z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. 

Napastnik zdążył uciec. Do tej pory nie udało się go zatrzymać. Policjanci, na podstawie zeznań świadków, wytypowali kilka osób, które mogą odpowiadać rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzają zapisy nagrań z miejskiego monitoringu. 

– Wiemy, w jakim kierunku sprawca uciekł. Ustalamy, czy osiedle, na którym się ukrywa, jest jego miejscem zamieszkania, czy to był przypadkowy kierunek ucieczki. Do zatrzymania mężczyzny zaangażowano m.in. operacyjnych policjantów – dodaje asp. sztab. Paweł Buczyński. 

Jak na razie, do sprawy nikogo nie zatrzymano.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama