Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu Paweł Sz. (po lewej) i Marcin G.

Dwaj mężczyźni, mający związek z ugodzeniem nożem dwóch osób w Rzeszowie, zostali zatrzymani przez policjantów – dowiedział się Rzeszów News.

Informacje na ten temat potwierdziliśmy w piątek rano w naszych prokuratorskich źródłach.

W ręce policjantów wpadli: 39-letni Marcin G. i 34-letni Paweł Sz. Obaj są mieszkańcami Rzeszowa. Pierwszy z mężczyzn prawdopodobnie jest odpowiedzialny za bezpośrednie ugodzenie nożem dwóch 27-latków. On został zatrzymany w piątek przed 9:00, Paweł Sz. jeszcze w czwartek – przed 22:00.

– Obaj mężczyźni się ukrywali. Zostali zatrzymani na terenie Rzeszowa. Mężczyzna, podejrzewany o ugodzenie nożem poszkodowanych, zamierzał się dobrowolnie oddać w ręce śledczych – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa. Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, poinformował, że czynności prokuratorskie z udziałem Marcina G. i Pawła Sz. będą prowadzone w sobotę. 

– Wówczas będą podejmowane decyzje w przedmiocie środków zapobiegawczych – twierdzi Artur Grabowski. Jeszcze nie wiadomo, czy obaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie. 

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 20:40 na ulicy Jagiellońskiej w Rzeszowie. Dwóch 27-latków z Rzeszowa zostało zaatakowanych w pobliżu Komendy Miejskiej Policji. Najpierw doszło tam do awantury między trzema mężczyznami, która przerodziła się w szarpaninę. 

Poszkodowani zostali ugodzeni nożem. Jeden z 27-latków dostał cios w ramię i nerkę, drugi w klatkę piersiową, powodując u niego przebicie prawej komory serca. Ten drugi jest w krytycznym stanie. Obaj mężczyźni przeszli operację.

W zdarzeniu uczestniczył jeszcze jeden mężczyzna, w czwartek policja opublikowała zdjęcia poszukiwanych mężczyzn, tego samego dnia funkcjonariusze rzeszowskiej komendy miejskiej znali już ich tożsamość. Marcin G. został zatrzymany w pobliżu budynku Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów przy ulicy Hetmańskiej. 

Poszkodowani mężczyźni nadal przebywają w szpitalu. Jeden z 27-latków jest w stanie śpiączki farmakologicznej, a stan drugiego oceniany jest jako ciężki, lecz stabilny.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama