Zdjęcie: Materiały prasowe / kadr z filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta"

Nietuzinkowe atrakcje przygotowała dla swoich widzów Zorza. W sobotę do kina zawita nagradzany reżyser Mariusz Wilczyński. Dzień Kobiet upłynie pod znakiem przedpremiery „Weselnego toastu”. 

6 marca o godz. 19:00 Mariusz Wilczyński, reżyser filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”, spotka się z publicznością kina Zorza. Rozmowę poprzedzi projekcja filmu, który otrzymał nagrodę Złotego Lwa. Wilczyński przyjedzie do Rzeszowa z okazji obchodów 14. rocznicy śmierci Tadeusza Nalepy, który był jego przyjacielem i napisał muzykę do jego filmu.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” powstawał 14 lat. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie.

Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili.

Dzień Kobiet

W poniedziałek o godz. 19:00 Zorza pokaże przedpremierowo francuską komedię „Weselny toast”. To propozycja na Dzień Kobiet. Wydarzeniu towarzyszyć będzie losowanie nagród ufundowanych przez restaurację Parole Art Bistro (trzy vouchery na kolację dla dwóch osób) oraz Bonne Sante Rzeszów Krakowska-Południe (dwa bony na dwutygodniową kurację w gabinecie i vouchery). Do zdobycia są także kosmetyki Mary Kay.

„Weselny toast” ma wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Film opowiada o Adrienie, neurotyku i hipochondryku, który wbrew swoim lękom postanawia zawalczyć o miłość swojego życia. Bilety w cenie 14 zł. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama