Zdjęcie: materiały Inspekcji Transportu Drogowego

Niesprawny układ hamulcowy, wycieki oleju z silnika oraz paliwa ze zbiornika – to tylko część usterek wykrytych w autobusie, który przewoził pasażerów na jednej z linii regularnych koło Rzeszowa. 

W środę (5 maja) w miejscowości Lecka koło Rzeszowa patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli autobus, który przewoził pasażerów w ramach linii regularnej Rzeszów – Lecka przez Błażową.

Inspektorzy mieli podejrzenie, że pojazd jest w złym stanie techniczny. Szybko się okazało, że w porę zatrzymali autobus. – Stan techniczny pojazdu zagrażał bowiem bezpieczeństwu pasażerów oraz innych uczestników ruchu – twierdzi ITD. 

Autobus miał uszkodzony układ hamulcowy, co powodowało, że koła na tylnej osi praktycznie nie hamowały. Z jego silnika wyciekał olej, a ze zbiornika paliwo. Pojazd miał również nadmiernie zużyte opony o różnym bieżniku na tej samej osi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu i wydali zakaz jego dalszej jazdy. Autobus został odholowany przez pomoc drogową. Za jazdę niesprawnym pojazdem kierowcę ukarano 200-złotowym mandatem. To jednak nie koniec konsekwencji tej kontroli.

– Za dopuszczenie do ruchu pojazdu z niebezpiecznymi usterkami odpowie też przewoźnik. Wobec niego toczyć się będzie postępowanie administracyjne. Grozi mu 2 tys. zł kary – informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Zdjęcie: materiały Inspekcji Transportu Drogowego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama