To on jest autorem antyukraińskich napisów na budynku konsulatu Ukrainy w Rzeszowie [FOTO]

Reklama

Rzeszowska policja opublikowała zdjęcia mężczyzny, który jest sprawcą antyukraińskich napisów na elewacji budynku Konsulatu Honorowego Ukrainy w Rzeszowie. Policjanci proszą o pomoc w namierzeniu sprawcy. 

 

Zdjęcia mężczyzny pochodzą z monitoringu, który zarejestrował jak nieznany na razie  mężczyzna nanosi antyukraińskie napisy na budynku konsulatu przy ul. Mochnackiego. Napisy pojawiły się w minioną sobotę. Ktoś czerwoną farbą wymalował obraźliwe napisy: „Ukraina = OUN – UPA, Waffen SS Galitzien”.

Na tablicy informacyjnej, na której znajduje się godło Ukrainy, pojawił się wizerunek szubienicy i napis „Raus” (po niemiecku: „precz”). Poniżej kolejna szubienica ze swastyką. Znalazł się też niewyraźny napis, przypominający rosyjskie słowo „niet” („nie”). Na innej ścianie wymalowano symbol „Polski Walczącej”.

O incydencie jako pierwszy napisał we wtorek Rzeszów News. Nasza publikacja wywołała również reakcję ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Postępowanie w tej sprawie prowadzi rzeszowska policja pod kątem nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym. W czwartek policja zwróciła się o pomoc w rozpoznaniu mężczyzny, który został zarejestrowany przez monitoring.

Można się kontaktować z policjantami Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13 osobiście w pokoju nr 217. Można również dzwonić na numery: (17) 858 32 34 lub (17) 858 32 30, albo do dyżurnego komendy: (17) 858 33 10 lub 997.

(ram, mo) 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama